Небезпечна тайна океану


Щорічно в океані тонуть кілька сотень людей, більшість з яких туристи. Це відбувається з різних причин: необережність, алкоголь і невміння визначити свої можливості. Але досить часто, навіть спортсмени міцні фізично і морально не можуть впоратися з невеликою особливістю океану - rip current (ріпом), який здатний вбити людину, мирно плескалися на березі, по пояс у воді.

Що ж таке рип? Як можна вберегти себе і своїх близьких від зустрічі з цим явищем? Ріп - це якийсь канал зворотний течії, який може миттєво забрати людину в океан. Це природне явище можна усвідомити, проаналізувавши ситуацію накочування хвиль на берег. Постійно викидаючи величезну кількість води, лінія берега залишається в тому ж положенні, не затоплюючи і не змінюючись (не беручи до уваги припливи і відливи). Це викликано тим, що в не залежності від викидається кількості води на берег вода накопичується в певному місці і повертається по каналу назад в океан. Ви, безумовно, знали про існування рипів, проте навіть не здогадувалися про небезпечні наслідки, які може спричинити за собою невеликий канал в океан, швидкість течії якого може досягати 2-3 м / с. Найнебезпечніше в даному явищі - це його миттєве появи в будь-якому місці і панічний страх людини, швидко і різко уносящего потоком у відкритий океан.
У такій ситуації, борючись за своє життя, природним поривом буде бажання якомога швидше наблизитися до берега, борючись з течією і набігають хвилями. Але це бажання помилково - через деякий час, паникуя і зовсім вибившись із сил, ви опинитеся далеко за межами берега і, не маючи можливості підпливти назад до берега, загинете. Щоб цього не сталося необхідно відразу дотримуватися деяких правил боротьби з океанськими ріпами:
- Найголовніше в цій непростій ситуації постаратися не панікувати. Канал не утворює вирів і воронок, тому не потягне вас на дно, він лише плавно перенесе вас;
- Не намагайтеся судорожно боротися з течією - це лише знесилиться вас. Замість цього спробуйте плисти уздовж берега - в силу будови, рип в основному не перевищує 50 м в ширину і, слідуючи даним приписом з нього можна вийти. Якщо вийти з нього не вийшло, просто розслабтеся і постарайтеся не витрачати сили - рип тимчасове явище і досить не тривалий (рип в основному не забирає більше ніж на 100 м від берега), і він може зникнути так само несподівано, як і з'явився. У разі якщо на вашому пляжі є рятувальники - підніміть руку вгору, щоб вони могли вас помітити;
- Опинившись досить далеко від берега, не намагайтеся плисти назад по тій же траєкторії, інакше ви ризикуєте опинитися знову в тому ж каналі. Спробуйте пропливти метрів 50-100 від ріпа, тобто паралельно березі або ж відразу плисти під кутом.
Наявність ріпа поблизу берега можна визначити за деякими критеріями:
- Наявний якийсь канал вируючої води, який перпендикулярний березі;
- Видніється розрив в структурі хвиль;
- Зона, що має інше забарвлення води;
- Зона, в якій видніється рослинність, піна і яка віддаляється від берега в океан;
- Наявність червоних прапорців на пляжі, які розставили рятувальники, бачачи ознаки ріпа.

Похожие страницы