Вартість авіаквитків дорожчає


Через подорожчання палива в світі різко зросли ціни на авіаквитки. Так, Lufthansa оголосила про подорожчання на 20-150 євро, а компанії з Азії і США пообіцяли незабаром зробити те ж саме.
Українських пасажирів подорожчання від Lufthansa торкнеться тільки на транзитних рейсах через Німеччину (Франкфурт або Мюнхен) на далекомагістральних маршрутах, розповів директор з комунікацій Lufthansa в Європі Мартін Рікен.
Серед європейських перевізників також про перегляд вартості авіаквитків на ближньомагістральні рейси повідомили у фінській Finnair. У компанії підкреслили, що "стежать за ринковими умовами, щоб реагувати на можливе підвищення витрат".
Українські авіакомпанії поки не збільшують тарифи.
"Найближчим часом ми не плануємо збільшення вартості квитків, пов'язаного з коливаннями цін на паливо", - зазначила прес-секретар "Міжнародних авіаліній України" Євгенія Сацька.
Глава аналітичного відділу агентства "Авіапорт" Олег Пантелєєв вважає, що авіаперевізники виявилися заручниками постачальників супутніх послуг, в тому числі паливно-заправних компаній, які не готові поступитися маржею заради їх порятунку.
"В результаті авіакомпанії, що володіють значними ресурсами, спробують зберегти прибутковість за рахунок лояльних клієнтів, готових платити за квитки високу ціну", - додає пан Пантелєєв.
На думку Олега Пантелєєва, оптимальним рішенням для компаній стало б створення нової бізнес-моделі для залучення широких верств пасажирів. Як повідомляють німецькі ЗМІ, Lufthansa планує найближчим часом представити своєму наглядовій раді новий проект low-cost авіакомпанії Direct4U, яка буде працювати за напрямками, які не прив'язаним до основних хабам у Франкфурті і Мюнхені. Квитки Direct4U повинні бути на 40% дешевше, ніж у Lufthansa.

Похожие страницы