Ресторан "тиші" в Мілані


В Італії з'явився ресторан, де як самі експресивні італійці, так і туристи, яких лякає емоційність і гучні розмови в італійських піцеріях і кафе, зможуть насолодитися тишею і спокоєм.
Міланські бізнесмени придумали спосіб "вгамувати" громкоголосих співвітчизників. Літні пари, закохані, сім'ї з дітьми і туристи часто скаржилися адміністраторам ресторанів на те, що розчути один одного неможливо.

Страждали і самі власники кав'ярень і ресторанів: офіціанти плутали замовлення, двічі приносили одне і те ж блюдо, а самі підприємці ресторанного бізнесу все частіше стали звертатися до лікарів зі скаргами на слух.
Можливість насолодитися тишею за вечерею здавалася чимось абсолютно неймовірним. Однак тепер, коли в одному з найпрестижніших кварталів Мілана в національному ресторані встановили унікальний прилад, що дозволяє фіксувати рівень шуму, все змінилося.
Як повідомляє італійська газета Corriere della Sera, в Італії з'явився перший в історії довгоочікуваний ресторан "спокою". Журналісти самі перевірили, як це - снідати в тиші. Під приладом, який показує рівень шуму, знаходиться позолочений дзвоник, в який можна зателефонувати, якщо відвідувач відчув дискомфорт через занадто гучних розмов. Кореспонденти залишилися в захваті - ніщо не відволікає уваги, а їжа здається ще смачніше.
Італійські вчені давно намагалися звернути увагу влади і підприємців на проблему звукоізоляції в такий "гучного" країні, як Італія. Фахівцям вдалося встановити, що людина починає відчувати себе вкрай незатишно, коли шум у приміщенні або навіть на вулиці перевищує 60-65 децибел.
"Що ж стосується італійських ресторанів, мінімальний поріг шуму коливається в районі 80-1100 децибел. Можна собі уявити, що це не тільки змушує відвідувачів відчувати почуття тривоги, але і істотно погіршує слух і, більш того, розсіює увагу", - підкреслюють експерти.
"Вранці, коли неспокійні студенти, метушливі службовці і вічно галдящіх туристи заповнюють міланські кафетерії, рівень шуму значно збільшується, - кажуть власники, - але ми цінуємо право на тишу кожного і реагуємо на зауваження, навіть якщо вимірювач шуму показує, що звуки, що лунають у нас в ресторані, не виходять за межі норми ".
"Ми і раніше намагалися по можливості знизити шум, робили зауваження, встановлювали надсучасні навісні стелі, що поглинають звуки, оббивали стіни деревом, скловатою, тирсою, намагалися йти від запропонованих дизайнерами рішень - дзеркал, стекол, так як вони відображають звук і тільки підсилюють шум. але все було марно. а ми все-таки країна великої культури і вважаємо себе не рестораторами, а реставраторами гармонії і тиші ", - цитує власників першого в світі ресторану" тиші "Corriere della Sera.
Останнім часом імпульсивні італійці засумували за тиші. На початку місяця стартував фестиваль "ледачих мандрівників": туристи, які віддають перевагу швидким літакам і швидкісним поїздам неквапливі прогулянки і можливість споглядати, дісталися до Тоскани здебільшого пішки або приїхали в Італію на велосипедах, гужовим або водним транспортом.
Сучасні пілігрими отримали можливість неспішно побродити по старовинним вулицям, розглядаючи розпису романських церков, архітектуру сільських будинків, фортець і замків. Італійська La Republica пише, що так звані "ледачі мандрівники" вважають, що божевільний ритм сучасного світу, суєта, вічна метушня і поспіх заважають розгледіти головне, роблять свідомість людини поверхневим.

Похожие страницы