Кількість готельних номерів в Санкт-Петербурзі зростає

Протягом року в Санкт-Петербурзі буде побудовано рекордну кількість готельних номерів. В цілому девелопери заявили про будівництво 21 готелі, загальна місткість яких складе 3259 місць. Такої кількості готельних номерів за рік в північній столиці не вводилося ще ніколи.
На думку віце-губернатора Петербурга Володимира Молчанова, в дійсності в місті вдасться побудувати тільки половину від заявленого - 1,5 тисячі номерів. Однак навіть ці показники стануть рекордними. Опитані газетою учасники ринку також вважають, що в цьому році досягти заявленого введення готелів в місті не вдасться.
Протягом 2007-2008 років Санкт-Петербург відвідало близько 2,5 мільйона туристів. Потенційний обсяг готельного ринку міста сягає 30 тисяч готельних місць. Однак попит на готелі задоволений лише частково - загальний обсяг готельного фонду Петербурга становив лише 20,6 тисячі номерів при обліку міні-готелів і хостелів. Найбільш гострий дефіцит номерів відзначається в сегменті готелів категорії 2-3 зірки. Аналітики стверджують, що сьогодні за показниками забезпеченості готелями Петербург відстає від рівня європейських столиць в п'ять разів.
При цьому вартість розміщення в готелях Санкт-Петербурга вище, ніж в Європі. Протягом року темпи зростання цін на готелі в Петербурзі досягли 10-15 відсотків. В даний момент ціна номера в тризірковому готелі Петербурга відповідає вартості розміщення в чотиризірковому європейському готелі.
З настанням кризи попит на готелі в Петербурзі почав знижуватися. За прогнозами учасників ринку, протягом 2009 року заповнюваність міських готелів буде перебувати на рівні 40-50 відсотків. Вже сьогодні значна частина номерів готелів міста порожні. Так, в готелі "Європа" через відсутність попиту були закриті два верхніх поверхи.
Разом з тим, за словами Молчанова, в найближчі роки Смольний сподівається підвищити відвідуваність Петербурга до п'яти мільйонів туристів в рік. Для необхідно подвоїти обсяг готельного фонду міста. За оцінками експертів, у разі успішної реалізації цих планів забезпеченість готельними номерами досягне європейського рівня, тобто 14-15 номерів на тисячу туристів.

Похожие страницы