Поїздка до Варшави й Берліну подорожчала


Міністерство транспорту та зв'язку України пропонує підвищити вартість проїзду в поїздах Київ-Берлін і Київ-Варшава.
Проект наказу "Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів і багажу залізничним транспортом у міжнародному сполученні Схід-Захід" розміщений на сайті МТЗУ.
Проектом передбачено врегулювання міжнародних тарифів за маршрутами прямування поїздів формування залізниць України. При цьому повна вартість квитка у вагонах 1-го і 2-го класів, яка є граничною, залишається колишньою, крім направлення від прикордонної станції Ягодин. Це стосується поїздів №29 Київ - Берлін «Каштан» і №67 Київ - Варшава «Київ-експрес».
Зокрема, пропонується мінімальне підвищення для поїзда Київ - Берлін: квитка на 2,72 євро і плацкарти до 40 євро замість 20, і для поїзда Київ - Варшава: квитка на 1,9 євро і плацкарти до 25 євро замість 13,33.
Як пояснюють в міністерстві, таке підвищення пояснюється тим, що з 2006 року німецькі залізниці вимагають додаткову плату за проводку поїзда по території Німеччини. У 2010 році така плата складає в середньому 55 тис. Євро в місяць. Таким чином, в разі неприйняття вимог до 12 грудня 2010 року пряме сполучення з Німеччиною стане неможливим і буде скасовано курсування відповідних потягів, зазначають в МТЗУ.
Як підкреслюють в МТЗУ, поїздами Київ - Берлін і Київ - Варшава не користуються соціально незахищені категорії громадян, крім того, вартість плацкарти від Києва до Берліна є незмінною з 2006 року.
Нагадаємо, зараз діє наказ МТЗУ "Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів і багажу залізничним транспортом у міжнародному сполученні Схід-Захід» №1037 від 18 серпня 2008 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 2 вересня.
Цим наказом з 14 грудня 2008 р міністерство підвищило вартість міжнародних пасажирських залізничних перевезень у вагонах другого класу за напрямом "Схід-Захід" в середньому на 15%.
Довідка. Тарифи, встановлені для міжнародного сполучення Схід-Захід, є граничними і застосовуються при обчисленні вартості квитка за проїзд пасажирів територією України, за перевезення багажу і вартості плацкарти в спальних вагонах України (за весь шлях прямування). Тарифи на перевезення пасажирів диференціюються залежно від відстані поїздки, категорії поїзда і вагона.
Вартість квитка для дітей віком від чотирьох до дванадцяти років складає 50% вартості квитка дорослого пасажира, а вартість плацкарти дорівнює вартості плацкарти дорослого пасажира.

Похожие страницы