Французький тур до Іраку

Французька туристична компанія TerreEntiere пропонує восьмиденний поїздку в Північний Курдистан - автономний район на півночі Іраку. Вартість туру - дві тисячі євро. Він рекламується як "Різдвяне паломництво" і запланований на період різдвяних канікул, повідомляє Радіо Свобода.
Французи не перші, хто запропонував туристам відвідати північні райони Іраку після початку іноземного військового вторгнення в 2003 році. Минулого літа подібні тури організувала одна каліфорнійська компанія, в Великобританії також знайшлися бажаючі відвідати Ірак.
В Іраку, нагадаємо, знаходяться найдивовижніші археологічні об'єкти світу і ряд найбільш значущих святинь ісламу.
Рада з туризму країни провів змагання на кращий плакат - трійка переможців представлена на туристичній виставці. На одному з плакатів зображено обличчя ассирійської статуї і різні символи Іраку (в тому числі пальма і мечеть), а напис арабською говорить: "Так - миру в мирній країні".
За словами чиновників від туристичної галузі, оформити візу в будь-якому іракському посольстві може хто завгодно - мусульманин чи ні. Після різкого занепаду в галузі сьогодні відновлюються і ремонтуються такі готелі, як "Шератон", "Палестина" і "Вавилон". І номерів хоч відбавляй.
У путівнику 1980-х років, який сьогодні припадає пилом в холі одного багдадського готелю, наведені фотографії іракських пам'яток. Серед них, наприклад, золотий купол усипальниці Аль-Аскарі, однією з головних святинь мусульман-шиїтів. А з приводу Самарри, де знаходиться усипальниця, в путівнику сказано: "Творче, літературне і наукове сяйво цього міста стало легендою арабської історії".
Чиновники і співробітники місцевих турфірм, сподіваються, що їм вдасться переконати туристів повернутися і відродити успіхи іракського туризму. В даний час більшу частину туристів - близько 95% - складають іранці-паломники, але зрідка трапляються і британці.
Ірак, який вважається колискою цивілізації, був вельми популярним місцем відпочинку серед японців, французів і німців - до тих пір, поки в 1980 році Саддам Хусейн, не розв'язав війну з Іраном.

Похожие страницы