Легенди й міфи Сімеїзу


Кримське південнобережне селище Сімеїз - єдине місце на території СНД, де люди нетрадиційної орієнтації почувають себе абсолютно спокійно і нічого не бояться. Геїв та лесбіянок уже спокійно сприймають і на громадському пляжі Сімеїзу. Приїжджі нетрадиційної орієнтації повністю вписалися в соціальне життя селища. Глава селищної ради Микола Макаренко позитивно ставиться до того, що Сімеїз став курортом для "блакитних" і "рожевих".
"Вони привозять нам гроші, до травня вже 86 тисяч гривень надійшли до місцевого бюджету. Ми не допомагаємо їм, але і не заважаємо відпочивати по своєму смаку", - зазначив Макаренко. За його словами, в селище щорічно приїжджає близько 30 тисяч відпочиваючих нетрадиційної орієнтації.
Севастополь люблять моряки. Коктебель - літератори. Ялту - багаті. Чорноморське - не дуже багаті. Сімеїз ж по праву носить титул кращого вітчизняного гей-курорту. Це селище здавна був відомий своїми легкими вдачами. Розповідають, що ще в 50-і рр. тамтешній пляж під Лебедине крилом облюбували нудисти з усього "непорушного". І ніякі каральні рейди правоохоронців і моральності нічого не могли вдіяти з зухвало голими радянськими громадянами.
У ті роки під Сімеїзом збиралося багато так званої неформальної - в сенсі, не піонерської і не комсомольської - молоді на кшталт хіпів, панків і т. Д. Звичай засмагати і купатися оголеними зберігся на цьому сімеїзький пляжі і сьогодні, проте натуралів там відшукати вже практично неможливо . Після краху старого радянського кримінального кодексу, який передбачав тюремне ув'язнення для всіх осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, натуралів витиснули геї і лесбіянки.
З кожним роком нетрадиційна історія Сімеїзу обростає новими міфами і легендами. За однією з них, перший масований "блакитний десант" висадився в цих місцях в році 1979. Мовляв, саме тоді гомосексуалісти з різних міст колишнього СРСР зібралися біля скелі Лебедине крило і заснували біля її підніжжя перший в країні геївських пляж. Нині статус гей-курорту став в селищі майже легальним. За деякими оцінками, сьогодні серед публіки, яка відпочиває влітку в Сімеїзі, мало не половина - особи з нетрадиційною орієнтацією, повідомляє DELFI.
Слава про Сімеїз швидко розлетілася по світу, і зараз тут можна зустріти геїв і лесбіянок з Москви і Пітера, Америки та Голландії, Німеччини та Польщі, Норвегії та Англії. Чи не уникають Сімеїзу і публічні геї. Минулого літа туди, наприклад, приїжджав Борис Моїсеєв, а в нинішньому - Шура. Часті гості в селищі і травестішоу на кшталт "Грєшніков" або "Московських стерв".
На початку ХХ ст. Сімеїз називали "містом Сонця" або "містом Щастя". До революції він був одним з найкрасивіших і упорядкованих курортів Південного берега. Будинки - архітектурні шедеври, побудовані за проектами знаменитого Краснова, затишні затока, розкішний парк, стародавні скелі. Тут бували і Лев Толстой, і Сергій Рахманінов, і Костянтин Паустовський. Все - натурали. З тих пір багато води утекло в Чорне море. Тепер в Сімеїзі бувають Боря Моїсеєв і Шура.
А легендарні сімеїзький вілли "Ксенія" і "Мрія" руйнуються, непотрібні нікому. Радянські будинки теж руйнуються. То тут, то там - купи сміття. Проте, місцями селище як і раніше гарний, хоч і не прибраний. Йому потрібні інвестиції.

Похожие страницы