Заклади проти мафії


Італійська федерація проти рекету (Federazione Antiracket Italiana, FAI) склала путівник по півдню країни, вільному від впливу мафії, пише видання The Times. У брошурі під назвою «Плати тим, хто не платить» перераховані понад тисячу готелів, ресторанів, барів і магазинів, які відмовилися платити відступні рекетирам. У путівнику йдеться про таких регіонах, як Сицилія, Кампанія, Калабрія і Апулія.
Як пише в передмові до книги президент FAI Тано Грассо, при оплаті товарів і послуг у Італії необхідно завжди пам'ятати, що будь-яка покупка в магазині, який регулярно платить відступні, є по суті мимовільним сприянням злочинної організації.
Деякий час назад, відзначає The Times, рекет був повсюдним явищем на півдні Італії. Рекетирів стали називати італійським словом pizzo, яке в перекладі з сицилійського діалекту означає «дзьоб». Ця аналогія виникла в зв'язку з тим, що мафію, знекровлює здоровий бізнес, порівнювали з птахом, яка щороку збирає нектар з квітучих рослин.
Традиція плати відступних почала ламатися в 1990-х роках. Першопрохідцем в даному випадку вважається сицилійська фабрика по виробництву одягу Libero Grassi. У 1991 році її керівництво звернулося до мафії через відкритий лист в місцевій газеті, почавши його зверненням «Дорогий вимагач». Втім, цей крок не допоміг фабриці позбутися від зазіхань рекетирів. Незабаром після публікації листа Libero Grassi обікрали, забравши рівно стільки грошей, скільки вимагала мафія в якості відступних. Ще через кілька місяців керівника компанії застрелили на вулиці в Палермо.
У 2004 році сформувалося ціле рух Addio Pizzo ( «Прощай, піца»), яка виступає проти поборів мафії. Його засновниками стали кілька друзів, які вирішили відкрити паб у Палермо. В рамках кампанії по боротьбі з рекетом вони розклеїли в центрі міста плакати з гаслом «Платити піци - значить не поважати себе». Згодом їх приклад наслідували інші бізнесмени по всьому півдню Італії, які розклеювали на своїх підприємствах такі ж стікери.
Учасники кампанії проти мафії стверджують, що вже наявність такого плаката на дверях допомагає врятуватися від мафії. Як вважає видання, частково вони дійсно праві. Коли в 2007 році на Сицилії був заарештований місцевий мафіозі Сальваторе Ло Пікколо на прізвисько «Барон», у нього знайшли список бізнесменів, які входять в рух Addio Pizzo. Як з'ясувалося, він намагався уникати їх, тому що вважав, що вимагання у них обернеться невиправдано великими труднощами.

Похожие страницы