Дача замість туристичних поїздок


Глава Ростуризму обійшовся без сенсацій
2 грудня керівник Ростуризму Анатолій Ярочкин підвів на прес-конференції туристичні підсумки року. Коротко розповівши про результати виїзного туризму (цифри вже публікувалися), Анатолій Іванович зосередився на досягненнях і проблемах туризму внутрішнього. Перш за все він констатував факт: останній фіксує зростання в 4,2% в порівнянні з показниками 2008 року (туристичними послугами в Росії скористалися 32 млн наших співгромадян). Радують темпи введення в лад готелів: побудовано 471 проти 400 в минулому році. На резонне питання, порівняємо їх сервіс, наприклад, з турецьким, тим більше західноєвропейським, глава Ростуризму відповів по-ленінському: так, ще належить «вчитися, вчитися і вчитися». І привів в приклад СРСР, де в трьох профільних вузах успішно готували кадри «лінійного ланки» - на рівні офіціантів і готельних працівників, чомусь включивши в список токарів і зварювальників.
Крім того, залишає бажати кращого якість підготовки гідів-перекладачів, професіоналізм яких поки знаходиться на рівні «ось Тверська. Подивіться сюди ... подивіться туди ». У минулому, за словами чиновника, у всіх мовних вузах була обов'язковою практика в якості гідів. Спостереження Анатолія Ярочкина перервав запитання кореспондента «Інтерфаксу» про те, як розподіляються функції між Ростуризмом і, власне, Міністерством спорту, туризму і молодіжної політики, до якого належить федеральне агентство. Доповідач зробив суворе обличчя і чомусь попросив більше йому таких питань не задавати. Але потім пом'якшав: «Міністерство займається законотворчістю, а ми -« з лопатою », тобто де нам вкажуть копати, там і копаємо». Ще одна актуальна тема, піднята журналістами, - чому відпочинок, скажімо, в Підмосков'ї або в Сочі дорожче, ніж у тій же Туреччині? І знову на обличчі Анатолія Ярочкина з'явилося невдоволення. За його відомостями, цього літа під Сочі можна було відпочити за 700-800 рублів на добу. А турпакет дорожчає від того, що туристам доводиться літати на «півдня» тільки регулярними рейсами, які в рази дорожче чартерів. «У нас практично немає готельних ланцюжків, з якими можна було б домовитися не про знижки, а про гарантовану системі знижок. Тоді мало б сенс замовляти чартери на російські курорти. Поки ж готелі поводяться не в рамках цивілізованого бізнесу - хочуть заробити відразу і побільше ».
Під завісу прес-конференції нарешті прозвучало запитання, на який Анатолій Іванович відповів із задоволенням: «А де ви самі відпочиваєте?». Виявляється, улюблене місце відпочинку - підмосковна дача, а кращий засіб відновитися у відпустці - рибалка нахлистом (нелегкий вид спорту, між іншим). Ховається за цим одкровенням рада затягнути пояси і відкласти організований відпочинок до кращих часів (а вони, за прогнозами глави Ростуризму, настануть в середині 2012 року), з'ясувати не вдалося.

Похожие страницы