Долина Казок

Озеро Іссик-Куль завжди було оточене легендами всілякими історіями. І є за що. Іссик-Куль - найбільше озеро в Киргизії і сьоме у світі за глибиною.

Місцеві жителі кажуть, що озеро має до трьохсот відтінків води. Північний і південний берега озера, як два богатиря, охороняють спокій озера з двох сторін. Обидва берега красиві, величні і гостинні, але дуже несхожі один на одного. Північний берег приваблює хорошим сервісом, обжиті, вивченими туристичними маршрутами, південний ж менш населений, близький до незайманої природи і більше підходить для екстремального туризму.

Сьогодні мова піде про цікаву пам'ятки південного берега Іссик-Куля. В районі селища Тосор є поворот в казку. Не дивуйтеся, це так і є. «Казкою» називається долина, розташована перед високими скелястими горами. У якийсь момент земля йде нижче в невеликий каньйон, і навколо з'являються невисокі, але мальовничі гори. Глинисто-піщана порода досить нетривка, піддається впливу вітру, сонця і особливо води. Тому скласти обриси постійно змінюють свої форми.

Прийшовши сюди, навіть самі прагматичні та скептичні туристи не можуть чинити опір особливому чарівності цього місця. Можна нескінченно довго бродити серед різнобарвного ландшафту і вгадувати в кам'яних статуях знайомі обриси. Сама впізнавана пам'ятка Долини Казок - звичайно ж, довгий ланцюг скель, названа Китайською стіною. Вона проходить через всю долину, довжиною близько п'яти кілометрів, і дивно схожа на справжню Велику Китайську стіну. Дивлячись на неї, у всіх туристів виникають однакові асоціації.

Є в Долині Казок скульптура, яка називається «сорок дівчат Каникей». Напевно, у місцевих жителів є легенда, відповідна назвою, але нам вона не відома. Перераховувати дівчат ми теж не стали, їх досить багато, вони стоять у кілька рядів майже впритул один до одного, в гострих уборах, і мовчазно дивляться кудись вперед. Вражаюче, треба сказати.

Блукаючи по долині, в одних глиняних скульптурах можна вгадати змій, слонів, драконів і лежать бегемотів, в інших - руїни замків і будівель, в третіх - задумливі обличчя людей ... Але не тільки формою привертає це незвичайне місце. Глиняні скульптури Долини Казок пофарбовані в безліч яскравих природних кольорів. Кольорова палітра вражає своєю насиченістю і поєднанням.

У різний час доби і в різну погоду схили гір виглядають зовсім по-різному. При повному штилі і ясному небі кожну годину будуть відкриватися нові подробиці пейзажу. Вони будуть по-різному висвітлюватися рухом світла і тіней. Приїхавши в Казку вдруге, можна її просто не впізнати. Сонце робить кольори порід по-справжньому яскравими, соковитими, а під час дощу колір стає плавним, розмитим.

Щоб помилуватися цими незвичайними красотами, не потрібно пропусків, дозволів і грошей. Якщо будете на Іссик-Кулі, то на південній дорозі навколо озера просто поверніть після селища Каджи-Сай в Тосор за вказівником «Казка». Долина Казок завжди чекає гостей.

Долина Казок дійсно те місце, яке дозволяє ненадовго відключитися від повсякденності і потрапити в світ фантазій. А в поєднанні з гірським повітрям, блакитним небом і чарівною панорамою Іссик-Куля це зовсім фантастичне місце! Тут можна бродити дуже довго, а пейзажі будуть змінюватися і грати новими гранями. Діти знайдуть тут багато розваг, а фотографи - безліч хороших кадрів, ракурсів і різноманітність рельєфу. Тут виходять відмінні заходи й сходи. Так що говорити, просто приїжджайте і переконайтеся самі!

Похожие страницы