Валюта на Кубі буде одна

Кубинська влада схвалили план ліквідації двовалютній системи. Про це повідомляє Reuters з посиланням на урядове заяву.
Рада міністрів розраховує, що за допомогою такого рішення вдасться відновити вартість і роль песо як національної валюти. Уніфікація буде проводитися поступово і повинна закінчитися через півтора року.
З 1994 року на Кубі звертаються дві нацвалюти: звичайне песо (CUP) і конвертоване песо (CUC). CUC обмінюється за курсом в один долар, тоді як CUP варто в 25 разів менше. На урядових рахунках песо котируються одне до одного.
В CUP на острові виплачуються зарплати, в цьому песо номіновані ціни на кубинські товари. Конвертована валюта використовується в основному в туристичній галузі і в торгівлі імпортними товарами.
Сформована система спонукає кваліфікованих бюджетників, таких як лікарі і вчені, влаштовуватися водіями таксі або здавати кімнати туристам, так як це дозволяє заробити конвертовані песо.
З 2010 року на Кубі проводяться реформи з метою зробити економіку країни більш ринкової. Президент країни Рауль Кастро оголосив курс на розвиток приватного бізнесу, визнавши також недосконалість двовалютній системи. За останні роки влада схвалила ряд радикальних рішень в економічній політиці. Зокрема, уряд намагається запустити кредитування малого і середнього бізнесу, в країні відкриваються підприємницькі курси.

Похожие страницы