Робота в Болгарії через візовий центр


Аж до 30 вересня Болгарія не буде підвищувати вартість віз для росіян, організовані туристи, як і раніше, будуть платити € 20. Це ще раз підтвердив консул Болгарії в Росії Любомир Попов на зустрічі, що відбулася з російськими туроператорами. Нагадаємо, що угодою між Україною і Російською Федерацією і Європейським співтовариством про спрощення видачі віз громадянам Росії і ЄС з 1 червня цього року вартість візи повинна становити € 35. Це ж угоду скасовує безкоштовне оформлення віз для дітей, які не досягли 16-річного віку. Тепер це правило поширюється лише на тих, чий вік менше 6 років. Звичайна плата буде стягуватися і за дітей, вписаних в паспорт батьків.
Розмова болгарського консула з російськими туроператорами не був простим. Г-н Попов скаржився на велике завантаження своїх співробітників, пояснюючи це, зокрема, збільшеними на 50% обсягами. Наприклад, вчора, за його словами, було прийнято на оформлення 1075 папок і видано 750 готових паспортів. «Це межа наших можливостей», - сказав пан консул. Не допомагає навіть та обставина, що консульство принципово має справу тільки з фірмами, що увійшли до Єдиного федеральний реєстр. При болгарському посольстві акредитовано 280 компаній, в реєстрі ж на вчорашній день з них значилося тільки 55. Клопотань і прохань, як сказав Любомир Попов, було багато, але, цитуємо, «якщо деякі посольства все-таки брали на себе відповідальність і працювали з не ввійшли до реєстру компаніями, то ми робити цього не будемо ні в якому разі. Ми збираємося твердо виконувати приписи російських МЗС і Федерального агентства по туризму ».
Туроператорів, в свою чергу, цікавило, коли у них з'явиться можливість користуватися безготівковими розрахунками та відправляти заповнені анкети по електронній пошті; яким чином посольство збирається розділити приватних здобувачів віз і кур'єрів турфірм і збирається робити це взагалі; в які терміни краще подавати документи, щоб була впевненість у своєчасному отриманні візи. На останнє запитання пан Попов відповів буквально наступне: «Якщо хочете отримати документи для вильоту в понеділок, здавайте в попередній понеділок же. У п'ятницю отримаєте готові паспорти ». Таким чином, на оформлення віз посольство відводить собі 4 робочих дня.
Консул Болгарії виразно дав зрозуміти, що введення аутсорсингу неминуче. Обробляти постійно зростаючу кількість документів тим штатом співробітників, який є, а збільшити його країна не має можливості, стає все важче. І іншого шляху, крім як звернутися до послуг візового центру, на думку Любомира Попова, просто немає. У зв'язку з цим він висловив надію, що до кінця поточного року в Москві нарешті відкриється національний офіс по туризму і якась частина роботи може бути на час передана туди.

Похожие страницы