Канікули на воді - яхтовий відпочинок


Недоступність яхтового відпочинку - це міф. Насправді провести канікули на воді може кожен бажаючий. Вартість яхтового туру економ-класу дорівнює вартості відпочинку в готелі 4 *. Яхтовий відпочинок вибирають морські романтики і невеликі дружні компанії.


Організувати яхт-тур можуть спеціалізовані компанії, які виросли з чоловічих захоплень їх засновників. Вони беруть на себе морську частину подорожі: підбирають досвідченого шкіпера, орендують яхту, складають маршрут і готують новачків до морського походу. Найпопулярніші маршрути «укладені» в готові пакети, а графіки турів виставляються за півроку-рік до старту.

Та й самі чартерні агентства в портових містах налагодили хорошу логістику продажу своїх послуг: яхту, включаючи шкіпера, можна забронювати через Інтернет і з'явитися на борт до її від'їзду.
На борту доведеться виконувати команди капітана, брати участь в організації щоденного побуту. Невелика закрита компанія і обмежений простір - не проблема. Все-таки яхта - це свобода пересування, постійна зміна вражень. Зазвичай яхта знаходиться в русі від 3 до 7 годин на стуки, а в проміжках між перегонами туристи відпочивають, загоряють, ловлять рибу.

Як правило, термін оренди кратний тижня, з суботи по суботу. Маршрут подорожі відомий ще до початку чартеру, але на місці може бути змінений туристами, виходячи з індивідуальних побажань, або шкіпером через умови плавання. Найпопулярніші напрямки яхтових подорожей - Середземномор'ї влітку, взимку - Канари, Сейшели, Таїланд, Кариби. З усіх країн Середземноморського узбережжя найдешевші «яхтові» послуги - в Туреччині.

По морях
Адріатичне море - це частина Середземного моря, що врізався в європейський континент. Кращий час для плавання по Адріатиці - кінець весни і перша половина літа. Хороші вітру в травні і червні. У липні і серпні, коли переважають більш спокійні вітру, ідеальні умови для тих, хто хоче пасивного відпочинку на яхті.

Чорногорія. У цьому сезоні багато любителів яхт, які не бажають відкривати візу, відправляться в безвізову Чорногорію. З міст Бар, Улцинь, Тіват, Херцег-Нові, Котор можна стартувати на тижневу прогулянку по островах Адріатики. До речі, в Тіват розташований найбільший яхт-центр «Porto Montenegro», оснащений найсучаснішим обладнанням.

У Хорватії до послуг яхтсменів більше 50 яхт-клубів вздовж усього узбережжя. Традиційно користуються популярністю 7- і 14-денні маршрути. Відпочиваючи на яхті в Хорватії, завжди можна вибрати маршрут за смаком, будь то яхтовий порт, дика бухта, рибальське село на острові або набережна будь-якого курортного міста.

Туреччина. Найрозкрученіші яхтові міста - Бодрум, Мармарис, Фетхіє, де добре розвинена прибережна інфраструктура - зручні марини, безліч ресторанчиків.
По морю раз у раз пробігають польоти - дерев'яні двощоглові кораблі, схожі на стародавні османські суду. Вітрила на них - не більше ніж антураж, а відпочинок на кораблях схожий на круїзний. Турецькі польоти відходять з Бодрума, Аксу, Каша, Анталії, Гечек і з інших портів Туреччини.

У Греції - мальовничі острови, безліч визначних пам'яток, зручні марини. Розвинена інфраструктура марин існує в основному на материковому узбережжі або на великих островах. Саме з корабля переконуєшся, що найпрекрасніше в Греції - це сотні найкрасивіших островів серед водних просторів. Розквіт яхтового туризму припадає на літо. У вересні-жовтні спека спадає, а море ще тепле і спокійне. Грецький яхтинг - і за цінами, і за якістю - відповідає європейському рівню.

В Італії обслуговування любителів яхт поставлено на більш високий рівень. Плата за задоволення - підвищені ціни за стоянку яхти (ЕUR30) та інші сервіси в маринах. Сам яхтинг і ціни на супровід плавання - звичайні, «середземноморські». Плавання в Тірренському морі чудово поєднується з обширною екскурсійною програмою. Адже саме в цій зоні розташовані Рим і Неаполь, Помпеї і Везувій, Пестум і Капрі.

Зважившись на яхтинг у Франції до цін на оренду доведеться заздалегідь приплюсувати 15-20%. Зате на додачу - все задоволення Лазурного Берега і французький шарм.

НАЙ-НАЙ
Парусна яхта в класичному розумінні пішла в історію. Сучасні парусні плавзасоби обладнані допоміжним двигуном і відносяться до класу «парусно-моторне судно».

І все ж залишилася романтика вітру і вітрила, відображена на полотнах художників-мариністів. Кліпера - суду з прямими вітрилами на всіх щоглах і гострими, «ріжучими воду», обводами корпуса - все так же ходять по морях і океанах, вражаючи уяву публіки в портах заходу. Творці зіркових кліперів - суднобудівники і дизайнери Роберт Макфарленд і Дональд Старкі - взяли за прототип унікальний вітрильник Рrеussеn, побудований в 1902 році. Поєднання корабельної архітектури початку XX століття з сучасними технологіями дало дивовижний результат: вітрильники компанії Star Clippers стали шедевром кораблебудування XX століття.

Найбільша удача творців «зіркових кліперів» - то, що їм вдалося поєднати непоєднуване, а саме - архаїку зовнішнього вигляду парусника з ультрасучасними конструктивними рішеннями і розкішшю внутрішніх приміщень. Кораблі Star Clippers сьогодні обслуговують круїзні маршрути VIP-класу. Каюти оснащені мармуровими ваннами-джакузі, супутниковими телефонами, телевізорами і відеомагнітофонами, є три басейни на верхній палубі, шикарний ресторан, два бари з живою музикою, тренажерний зал, простора бібліотека, оформлена в стилі епохи Едуарда VII. У вітальні клубу «Капітан Немо» - скляне днище, крізь яке можна спостерігати рослинний і тваринний світ тропічних морів. Маршрути круїзів традиційно Star Flyer і Star Clipper взимку ходять в акваторії Карибських островів, а влітку - на Середземномор'ї і уздовж Балтійських берегів.

Похожие страницы