Нотна грамота лижного туризму в Австрії


Українські фахівці осягали нотну грамоту лижного туризму в Австрії
В середині жовтня з подачі туристичної компанії «Трайдент» група українських менеджерів з туризму зі Львова, Ужгорода, Чернівців, Мукачево, Рівного, Києва, Одеси, Харкова та Дніпропетровська вирушила на пошуки альпійських скарбів.


НОТА ДО
Просто Відень. Без сумніву, це місто - найкращий початок для перших акордів відпочинку в Австрії. Відень - чарівна, ажурна, ніжна, Відень - музична і вишукана, Відень - гостинна в будь-який час року. Місто затишних вуличок і розкішних площ, вальсів і, звичайно, кав'ярень, де воду до кави подають прямо з крана - така чиста і смачна альпійська вода тече в водопровідних трубах. У музеях Відня пропонують аудіогіди російською мовою. Нам дали такий в картинній галереї. Перелік картин, історію яких можна почути російською мовою, поки що невеликий, але це тільки початок.

Насолодитися Віднем можна за 1-2 дня, щоб потім, з чудовим післясмаком, відправитися в гори. У нашій програмі - знайомство з декількома популярними гірськолижними курортами Австрії. В'їжджаємо в гірську країну чистих і красивих корів, акуратно підстрижених альпійських лугів і блакитних річок.

НОТА РЕ
Цель ам Зее, Капрун: ціни підкуповують.
Місто Цель ам Зее на озері Целлер Зеє знаходиться в мальовничій улоговині в землі Зальцбург (75 км від Зальцбурга, 150 км від Інсбрука, 400 км від Відня). Старі готелі з більш ніж 150-річною історією, які завжди належали одній сім'ї, наповнені особливим настроєм. Багато теплого темного дерева в інтер'єрі, хороша кухня з обов'язковим ресторанчиком внизу. І господар в національному одязі абсолютно гармонійний в цьому оточенні. А поруч - центр, ратушна площа, ти прокидаєшся під дзенькіт дзвонів і бачиш в вікно незмінно величні гори, димок печей і камінів над черепичними дахами і іграшкове містечко під ногами, весь разнаряженний до різдвяних і новорічних свят.

Городок ідеальний для гарного відпочинку та комфортного катання. А на початку листопада тут відкривається новий термальний комплекс.
Капрун - тихе село біля льодовика, що гарантує сніг цілий рік, спокійні широкі блакитні траси. Гарне місце для початківців і сімей з дітьми. А в перервах туристи можуть сісти в поїзд і відправитися на екскурсії в Зальцбург, Кіцбюель або Інсбрук
Відстані: до Зальцбурга - 2 години.
Схили: 160 км, 64 підйомника.

НОТА МІ
Заальбах-Хинтерглемм: лижний цирк. У 20 хвилинах їзди від Цель ам Зее розташований веселий Заальбах - відмінне місце для любителів лиж, де гірські схили утворюють ланцюг Це дає можливість об'їхати весь регіон катання за принципом «з'їхав-піднявся», не користуючись автобусом. Хаф-пайп (напівтруби з щільного снігу для проведення змагань з сно-уборду) в Заальбахе відповідає світовому спортивному стандарту (Bernkogel-Mittelstation) - 80 м.

Зовсім поруч - більш респектабельний Хинтерглемм, самий «заманливий» за різноманітністю спусків і кількістю підйомників регіон долини Глеммталь. Тут дуже протяжні сині траси (найдовший спуск - Шаттберг-Ост-Яузернабфарт, 7 км), а також 13 км спусків для сноубордистів будь-якого рівня. Є і фан-парк з штучним освітленням. Це один з найцікавіших і престижних курортів для сноубордистів. Обстановка, звичайно, спокійніше, ніж в шумному Заальбахе. І тут знаходиться готель, який просто вражає уяву - «Ельмаугоф» (Ellmauhof). Він новий і хороший і сам по собі, але як в ньому люблять дітей! Яскраві студії і ігрові кімнати, спортивні майданчики і басейн, а найдивніше - поруч стайня на 25 красивих доглянутих коней і кілька поні, своя школа верхової їзди.
Відстані: до Зальцбурга - 1 година 30 хвилин.
Схили: 180 км (68 трас). 60 підйомників.

НОТА ФА
Кітцбюель - колиска гірських лиж.
Старовинний і дуже затишне містечко в східній частині Тіролю - не вимагає особливого уявлення, це один з перших гірськолижних курортів. Підйомники були споруджені тут ще в 1928 році. Містечко розташоване у великій закритій долині між вершинами Кіцбюелерхорн і Еренбаххее, відрізняється стабільним кліматом взимку (до -5 "С) і гарантією гарного сніжного покриву з грудня по початок квітня.

Тут дві основні зони катання, об'єднані трасами ski-safari, і єдиний ski-pass, яким можна користуватися на підйомниках всього регіону. Для шанувальників сноуборду Snowboard Paradise на схилах Кіцбюелерхорн - спеціальна система спусків і фан-парк. Городок давно і досить міцно освоєно туристами СНД. Серед наших олігархів вважається хорошим тоном мати тут будинок або знімати номер у п'ятизірковому готелі на умовах тайм-шер.
Відстані: до Зальцбурга - 80 км.
Схили: 168 км трас, 56 підйомників.

НОТА СІЛЬ
Майєрхофен - 10 регіонів катання.
Це містечко з сільської атмосферою в долині Циллерталь дуже популярний не тільки серед російських лижників. Фішки Майерхофена - короткий трансфер до Інсбрука, великий вибір розваг після лиж і близькість до льодовикового регіону Хинтертукс (за оцінками фахівців, це найцікавіші льодовикові траси Австрії). Новий сезон стартує з відкриття нових підйомників. З уже відомих варто згадати Ахорн - найбільшу канатну дорогу Австрії з найбільшою гондолою Європи (термінал розташований прямо в місті). Плато Пенкен надає величезний вибір варіантів між простим і складним - для середніх лижників. Більш досвідчені відправляються на його північну сторону - ви не могли не чути про трасу «харакірі» з ухилом 78 ° для найвідчайдушніших. Менш досвідчені теж не залишаться в образі. Сноубордистів чекає фан-парк на Пенкене - хаф-пайп 150 м, трампліни.
Відстані: до Інсбрука - 65 км, до Зальцбурга - 190 км.
Схили: 455 км гірськолижних трас, 177 км трас для рівнинних лиж, 115 канатних доріг в долині.

НОТА ЛЯ
«Велика трійка» ЗЕЛДІ. Курорт ЗЕЛДІ знаменитий трьома трехтисячніков, на яких і відбувається катання: це Гайслахкогеля (3058 м), Тіфенбахкогель (3309 м) і Шварц Шнайде (3340 м). Перепад висот при спуску з гір в долину досягає 2000 м. На оглядових майданчиках, розташованих на вершині кожної гори, голова йде обертом, перспектива заворожує. Зельден - один з кращих в світі курортів для сноубордистів. Фрістайлери різного рівня вважають територію двох льодовиків найпривабливішою в Європі. Після катання непогано розслабитися в водно-банному комплексі в самому центрі міста. А недавно в 13 км від Зельдена, в Ленгенфельд, відкрив двері термальний аква-парк Agua Dome (на його будівництво було витрачено близько $ 100 млн.). Вартість квитка без обмеження часу - Е20, дітям знижка 50%. Відстані: до аеропорту Інсбрука - 84 км Схили: 118 км трас, 32 підйомника.

НОТА СІ
Серфаус - ще один рай для дітей. У Серфаусе працює своє метро - в 1985 році відкрили підземну залізницю, що з'єднала автомобільну стоянку з основними (і найстарішими) підйомниками містечка, провідними на гірку Komperdell (1980 м). Це дозволило закрити центр міста для автотранспорту і поліпшило і без того відмінну, за нашими мірками, екологічну ситуацію. А туристична популярність курорту почала зростати.

Серфаус - типовий сімейний курорт, але за якістю організації анімаційних дитячих і сімейних програм йому майже немає рівних. На Комперделле розташований дитячий комплекс «Кіндершнееальм»: шість дитячих автоматичних доріжок-підйомників розподілені по території снігового парку. Культ сімейності вплинув і на структуру нічних розваг - буйства і розгулу тут не знайдеш.

ПРЯМА МОВА
Юрій Процик, менеджер по Австрії туристичної компанії «Трайдент»:
- В Австрії - культ дітей. Тут є буквально все для комфортного перебування, відпочинку, оздоровлення та, звичайно ж, зимового катання саме з дітьми. У кожному містечку - дитяча лижна школа, водний комплекс, ігрові майданчики. І це не в окремих готелях і апартаментах, а буквально у всіх готелях. (До речі, готельний бізнес в гірській частині Австрії відсотків на 80-90 - це сімейний бізнес.) Де ще ви зустрінете окремі сауни для маленьких гостей? В австрійських готелях сауни - предмет гордості господарів, але для дітей не підходить температурний режим дорослої лазні, тому для них створені спеціальні парилки. Що забавно, зараз окремі парилки будують і для російських (точніше, слов'янських) туристів. Ніяк не можуть звикнути наші співвітчизники до загальної парної в голому вигляді - і порушують звичну гармонію «аборигенів». Але бажання гостей - закон для господарів, і в багатьох готелях вже побудовані окремі парні для нас, жителів самої східної Європи

Похожие страницы