Дивовижна й загадкова країна Іран


Всім, хто зачитувався історією стародавнього світу, греко-перських війнами, Імперією Дарія і походами Олександра Македонського - дорога до Ірану. Країна вважається неоднозначною і закритою. Але насправді вона абсолютно безпечна, усміхнена і надзвичайно привітна.

Ми відвідали Іран в рамках інфотуру для фахівців туркомпаній і журналістів. Багато наших колег прагнуть освоїти нові напрямки, щоб було що запропонувати мандрівникам, які всюди побували. А тут нате вам - абсолютна новинка. Іран. Він незвичайний хоча б уже тим, що ми мало про нього знаємо. Тут, крім дивовижну історію і архітектури є цілком сучасні морські і гірськолижні курорти. А історія Іранської державності - одна з найдавніших у світі - налічує понад 5 тис. Років.


Іран може задовольнити запити найвибагливіших мандрівників. Тут можна відвідати найспекотніше місце на Землі, пустелю Лут, покататися на гірськолижному курорті, побачити Каспійське море і сходити на риболовлю в Перській затоці. У садах Ірану зростають гранати, інжир, виноград, апельсини, мандарини. На полях ростуть дині і кавуни, шафран, а на пальмах - найсмачніші фініки. Іран славиться горіхами - фундук, мигдаль, фісташки. А ще тут можна знайти найдорожчу в світі спецію - іранський шафран. Історичних пам'яток безліч, чого варто Персеполь.

перші враження
Перше, що кинулося нам в очі - велика кількість доглянутих скверів і парків, безліччю газонів і квітників. І це в країні, де 40% території - пустеля. У великих містах, як і в багатьох населених пунктах Середньої Азії, вулицями уздовж доріг течуть арики. І щасливі дерева ростуть прямо в цих каналах. Вечорами іранці люблять посидіти на смарагдових газонах де-небудь в парку, на березі річки або біля фонтанів. Поодинці з книжкою або планшетом. А то з усією родиною за спортивними іграми і кошиком харчів.

В Ірані, як і в усіх країнах, де мало води, - безсумнівно її культ. Ось і столиця Тегеран порадувала великою кількістю водних куточків. Басейни, фонтани і фонтанчики, струмочки дарують людям проклад і радість.

А справжня національна скарбниця Ірану зберігається в будівлі національного банку. Тут можна побачити розсипи дорогоцінних каменів і ювелірних прикрас. Найграндіозніші і відомі з експонатів - Павлиний трон », багато прикрашений дорогоцінним камінням та золотом, знаменитий алмаз« Океан світла »(Дарія Нур), корона шаха Пехлеві і величезний глобус із золотою підставкою. Україна на цьому глобусі викладена рубінами - група залишилися абсолютно задоволена таким рішенням.

Резиденція іранських шахів Палац Голестан (Сад троянд) - оточений прекрасним квітучим садом і басейнами з блакитною водою. Багато внутрішні зали палацу прикрашені дивовижною дзеркальній мозаїкою. У Голестане можна ознайомитися з народними строями, тканинами і гобеленами, музичними інструментами, керамікою, картинами іранських і європейських художників.

Наступний пункт програми - Ісфахан. Місто походить з давнього Мидийского царства. Програма осягнення міста теж складається з древніх палаців, які притулилися на другий в світі за величиною площі Імама. Площа схожа на скриньку. Її прикрашають мечеть Імама з блакитним куполом, Палац Алі-Капу з музичними кімнатами, мечеть шейха Лотфалли. Туриста затягують нескінченні лабіринти східного базару, її оперізувального. І звичайно ж люди - дивовижної краси і доброзичливі. Веселі і відкриті для спілкування, від самих маленьких дітей до строгих на перший погляд людей похилого віку.

Собор вірменської церкви Ванк 16 століття - один з перших соборів в ісламському світі з яскравим розписом і маленьким музеєм.

Мости Ісфахана - це ще одна напрочуд гарна історія. Найстаріший з них - міст Шахрестан 11 століття, міст Хаджі (33 арок) - 17 століття. Вечорами іранські чоловіки збираються під мостами і в тіні багаторівневих арок співають народні пісні.

Похожие страницы