Перетворити історичні території в туристичні визначні памятки

Одвічна дилема між збереженням історичних пам'яток і розвитком туристичної інфраструктури тепер торкнулася і Туреччини.
Для того щоб збільшити приплив туристів, Міністерство культури і туризму Туреччини пішло на безпрецедентний крок. Нещодавно було видано указ, згідно з яким археологічними розкопками в Туреччині тепер можуть займатися тільки турецькі інститути.
Згідно з офіційною заявою, іноземні вчені працюють над розкопками занадто повільно, приїжджаючи в Туреччину тільки на час відпустки.
Тому тепер розкопками будуть займатися ті археологи, у кого є на це достатньо часу, щоб швидше перетворити історичні території в туристичні визначні пам'ятки.
У Туреччині розташована величезна кількість археологічних пам'яток часів Давньої Греції і Давнього Риму, Візантії, Османської Імперії. На території країни зустрічаються руїни хетських поселень і середньовічні арабські споруди.
Найвідоміший історичний місто Туреччини - Ефес, зведене римлянами. Там знаходиться знаменита Бібліотека Цельса. Щороку в Ефесприїжджає більше 2 мільйонів туристів.
Тим часом розвиток інфраструктури, необхідної для залучення туристів, загрожує схоронності культурної спадщини країни і може привести до втрати стародавніх скарбів на території Туреччини.
Сім років тому, коли робітники будували нову станцію для стамбульської системи метро, була розкопана візантійська гавань з руїнами 32 судів. Роботи були припинені, щоб зберегти артефакти, хоча турецькі чиновники, в тому числі Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, нарікали на те, що через купи старих глиняних черепків доводиться внести зміни в проект.
Інший історичний пам'ятник, давньоримський курорт Алліаной, вже принесений в жертву модернізації Туреччини. Через будівництво дамби місто приречений опинитися під водою.
Одне з найкрасивіших місць в Туреччині, курорт Памуккале, також ризикує втратити частину своєї привабливості через нескінченний потік туристів. Щоб цього уникнути, відвідувачам вже заборонили ходити по білосніжному травертину. В майбутньому планується взагалі закрити доступ на гору, коли біля її підніжжя будуть побудовані басейни з цілющою водою.

Похожие страницы