Нагороди кращим європейським аеровокзалам


У Лісабоні пройшла сьома щорічна церемонія вручення нагород Міжнародної ради аеропортів кращим європейським аеровокзалів. Церемонія відбулася в рамках гала-вечері 21-го щорічного Європейського конгресу, проведеного в цьому році аеропортової адміністрацією Португалії.
Захід став завершальним етапом жарких обговорень і гарячих дискусій понад 400 представників вищого ешелону індустрії, включаючи представників аеропортів, авіакомпаній, експертів з управління авіапотоку, а також чиновників ЄС. Цього року тема конгресу звучала як «Подолання нових економічних і експлуатаційних реалій при одночасному поліпшенні комфорту пасажирів».
Журі цього року було представлено групою незалежних суддів, в січло яких увійшли експерти Міжнародної ради аеропортів, Євроконтролю, Європейської конференції з питань цивільної авіації, Асоціації осіб з обмеженими можливостями (Данія). У число членів Міжнародної ради аеропортів входять понад 400 аеровокзалів, розташованих в 46-ти європейських країнах. Як зазначає «Тревел-дейлі», конкуренція ви цього року була на високому рівні в кожній з чотирьох категорій: сервіс, роздрібна торгівля, безпека, охорона навколишнього середовища.
Кращим аеропортом, розрахованим на 1-5 мільйонів пасажирів, став аеропорт Борнмута. Журі присудило йому нагороду за динамічний підхід до бізнесу в останні роки, комерційне відродження і зразковий сервіс для пасажирів з обмеженими можливостями. У категорії «5-10 мільйонів пасажирів» кращим виявився Аеропорт Единбурга, який експерти відзначили нагородою за зразковий склад керівників та екіпажів.
Кращим аеропортом, розрахованим на 10-25 мільйонів пасажирів, експерти визнали Аеропорт Анталії. За останні десять років аеропорт не тільки пережив зовнішні перетворення, а й змінив комерційну концепцію, яка дозволила йому поліпшити багато показників, в тому числі ефективність, якість обслуговування і стан навколишнього середовища. У категорії аеропортів, здатних прийняти більше 25-ти мільйонів чоловік, кращим визнали амстердамський аеропорт «Схіпхолл», вже отримував нагороду в 2009-му році. На цей раз аеропорт визнали зразком ефективності та комфорту, окремо відзначили постійний розвиток інфраструктури і увагу до навколишнього середовища.
Нагорода в області еко-інновацій відійшла аеропорту Цюріха, який був відзначений за комплексний, системний підхід до охорони навколишнього середовища. Аеропорт Цюріха також став першим аеровокзалом, почали стягувати збір за шкідливі викиди, що спричинило хвилю змін в інших аеропортах, а також змусило перейти ряд авіакомпаній на менш шкідливі технології.

Похожие страницы