Багато людей, їдучи на відпочинок до Тунісу

Багато людей, їдучи на відпочинок до Тунісу, навіть не підозрюють наскільки різноманітна рослинність цього краю. Інші, що вже побували в цій країні, пересилають свої друзям і знайомим захоплені фото-відгуки про Тунісі.

На північному заході цієї африканської держави зростає величні ліванський кедр і корковий дуб. У літній період вражають красою квітучі олеандри.

На просторах горбистого Сахеля, що примикає до Середземного моря, величезна кількість оливкових дерев, з яких щорічно збирають до одного мільйона тонн оливок.

Багато місця займають плодові дерева: лимони, апельсини, персики, абрикоси, мигдаль і лічі, щорічно дають непоганий урожай.

Тунісці також вирощують кактуси, в тому числі й знамениту опунцію. Ця рослина, колись завезене в країну, знайшло тут чимало шанувальників і зараз використовується в самих різних цілях. У кулінарії, наприклад, плоди їдять сирими, їх варять, запікають, готують варення і роблять вино.

Застосовують опунцію і в косметології. Рослина, багата антиоксидантами, включають до складу багатьох масок і кремів. Є у опунції і ще одна чудова властивість - боротися з ожирінням і целюлітом. Дослідження показали, що волокна, що містяться в плодах, здатні адсорбувати до 28 відсотків молекул жиру. Після чого його вже не можуть переробити травні ферменти.

Дізнавшись про властивості опунції, деякі туристи загоряються бажанням зібрати її, як можна більше. Але не все так просто - рослина покрита крихітними колючками - глохидиями, які при щонайменшому дотику обламуються і тут же впиваються в шкіру, доставляючи потерпілому неприємні відчуття.

Похожие страницы