Національний парк Намібії


Намібія стала першою країною світу, де узбережжю, на всій його протяжності, був привласнений статус національного парку. Площа заповідника Скелетон-Кост (Skeleton Coast, Берег скелетів) становить понад 11 мільйонів гектар. Нова природоохоронна зона тягнеться на 1,5 тисячі кілометрів від річки Кунене (Kunene) на північному кордоні з Анголою до Помаранчевої річки (Orange River) на кордоні з ПАР.
Територія, що охороняється об'єднає 3 національних парки: Скелетон-Кост, Наміб-Науклюфт (Namib-Naukluft) і Шперргебіт (Sperrgebiet). Останній, будучи місцезнаходженням алмазних шахт, був довгий час закритий для публіки.
Територія нового національного парку вийде за межі кордонів Намібії: до його складу будуть включені охоронювані території ПАР - Ріхтерсфельд (Richetersveld) і Анголи - Іона (Iona).
Історично Намібія була першопрохідцем в сфері організації туристичних заповідників. Влада країни закликали місцеві спільноти організовувати заповідні зони, які охороняються від браконьєрів і приваблюють туристів. "Мета створення нового парку - приборкувати екологічно-шкідливу діяльність і розвивати туризм", - говорить Кріс Макінтайр, директор туристичної компанії Expert Africa.
Намібія - одна з найбільш посушливих країн Західної Африки. Серед її національних парків в основному - пустелі і савани. Більшість мешканців Берега скелетів - гієни і численні птиці. Разом з тим, уздовж водних шляхів мігрують чорні носороги і пустельні слони. Також на територію парку поступово повертаються невеликі левові прайду.
"Намібія не може змагатися зі Східною Африкою за кількістю диких тварин. У нас ви не побачите 1,5 мільйона антилоп гну. Однак в нашій країні можна зустріти рідкісні види рослин і тварин, які більше не побачиш ніде. Наприклад, тисячолітні дерева, чепрачного шакалів і золотистих кротів ", - говорить Макінтайр.

Похожие страницы