Усміхнена й весела Аргентина


Чотири століття відділяють час, коли перші конкістадори висадилися на цій благословенній Богом землі, від періоду на рубежі XIX - XX століть, коли країна з гордою назвою Аргентина переживала небувалий економічний підйом. Саме в ту пору сюди хлинули численні іммігранти: англійці, шотландці, німці, іспанці, євреї ну і, звичайно, російські. Так як негрів в країні не було практично з самого початку, а індіанське населення давно вже існувало в резерваціях, Аргентина отримала статус самої «білої» південноамериканської держави.

За цим або з яких-небудь інших причин, але Аргентина сформувалася як космополітичною держава з вельми лояльними поглядами на релігію. Католицизм, ясна річ, превалює, але тільки кількісно. Крім нього в ходу і місцеві індіанські вірування, і модне нині вуду. Крім того, тут мирно співіснують численні мусульманські, іудейські та православні громади. Ніхто нікого не дискримінує. Наприклад, колишній президент країни Карлос Менем мусульманин-сирієць, охрестили вже в зрілому віці. Ось так і живуть люди в гармонії з собою, один з одним і з природою. Небагато залишилося на планеті подібних місць! І потік іммігрантів в Аргентину не припиняється, хоча рівень життя в країні не настільки високий - середня зарплата першокласного спеціаліста близько 2000 доларів.

Розвивати туризм в Аргентині почали теж іммігранти. Втомившись від голодного існування на батьківщині, 200 років тому сюди приїхали швейцарці. Вони облюбували містечко в Андах, по духу, клімату і природі нагадувала їм милу серцю Швейцарію, почали рибалити в красивих прозорих гірських озерах, займатися нехитрим сільським господарством і тим, до чого мали природну схильність, - туризмом. Містечко, до речі, називається Сан-Карлос-де-Барілоче, і летіти туди, з Буенос-Айреса лише дві години. Сьогодні це один з кращих гірськолижних курортів країни, яких в Аргентині, до слова, чимало. Тут все, як у справжній Швейцарії: в четвертому-п'ятому поколінні готельєри-швейцарці, гірські шале і шоколад (місцевий, але такий же смачний).

Аргентина - країна з небагатьох, і нерухомість тут особливої дорожнечею не лякає. За інформацією одного з дайджестів, тисяч за 40 доларів в Барілоче можна спокійно купити будиночок площею 100-150 квадратних метрів і насолоджуватися спокоєм і неймовірно красивою природою. До речі, ділянка лісу 15 гектарів теж входить у вартість покупки.

Чи не хочете відпочивати в Барілоче - країна велика. У Південній Америці вона поступається лише Бразилії, а значить, природа і клімат тут вкрай різноманітні. Саме в Аргентині перебувають та сама Жюль-Верновскій Патагонія, безкрайні пампаси з колишуться травами, де, як відомо зі старої пісеньки, «бігають бізони, і над бамбуком заходи, немов кров», красиві Анди, тропічні і субтропічні ліси на родючих рівнинах півночі. Додайте до цього близько 30 національних парків з купою реліктів і ендеміків, величезна кількість незрівнянних водоспадів, несчітание кілометри тропічних пляжів на півночі і пінгвінів серед крижин біля мису Горн на півдні і ви в загальних рисах складете собі уявлення про цю легендарну країну. А яке сильне враження залишає Національний парк льодовиків в провінції Санта-Крус зі знаменитим на весь світ Періто-Морено! Так що для любителів екотуризму Аргентина - в буквальному сенсі рай на землі.

З туризмом в цій країні взагалі проблем немає. Крім звичного і улюбленого пляжного відпочинку, гірськолижних курортів та інших стандартних принад у вигляді серфінгу, джипінг, прогулянок на конях і етнографічних уявлень аргентинці пропонують масу інших цікавих речей. Наприклад, «Потяг до хмари». Ви сідаєте на туристичний експрес в знаменитому своїми собором і ратушею старовинному місті Сальта і піднімаєтеся на висоту 4000 кілометрів над рівнем моря, проїжджаючи по історичних місцях і красивим каньйонах. Хмари, ясна річ, залишаються внизу. З містечка Ескель йде ще один старовинний експрес - «Ла Трочіта» (рік його появи 1922 й). Один з привабливих моментів для бажаючих все випробувати на собі - можливість побути трохи кочегаром, підкидаючи в топку дрова.
Саме на такому паливі ходить цей чудо-поїзд по просторах Патагонії. Ще один зустрінеться вам, якщо ви зробите подорож на південь країни до мису Горн. Від музею «Кінець світу» потяг з однойменною назвою йде до національного парку «Вогняна Земля».

Не тягне на край землі - вирушайте в минуле. У національному парку Провінціальний парк Ісчіґуаласто збереглася долина, яку називають Місячною. Сотні мільйонів років тому тут були зарості папоротей і інших рослин юрського періоду. Зараз тут можна помилуватися скам'янілими деревами і слідами стародавніх плазунів. У парку Талампайа ви побачите справжніх кондорів, а колись там бродили динозаври.
Одне з найзнаменитіших місць не тільки в Аргентині, а й на всій планеті - водоспад Ігуасу, що виливається в ущелину з двох прямовисних базальтових ступенів 275 струменями, що об'єднуються під час паводків в загальний потік. Загальна висота падіння води 72 метри, ширина 2700 метрів. Буквально восьме чудо світу! Коли дружина президента США Рузвельта Елеонора побачила це, то вигукнула: «Та в порівнянні з Ігуасу наша Ніагара - цівка з крана!» Недарма на мові місцевих індіанців «Ігуасу» означає «величезна вода». Водоспад розташований на кордоні з Бразилією на схід від злиття двох річок - Ігуасу і Парани. Далі він тече до одного з наймальовничіших ущелин на планеті - глотки Диявола, де мчить з крейсерською швидкістю потік створює неймовірний гуркіт, стоять безперервні водяний туман і веселки. Подібне видовище не забудеться ніколи!

Відомо, що іммігранти люблять давати нових місцях імена покинутої батьківщини. Так сталося і з тезкою іспанської Кордови. Другий за величиною після Буенос-Айреса місто довгий час претендував на статус столиці. Аргентинці вважають, що за кількістю архітектурних шедеврів Кордова лідирує. Правда, першість це існує частково завдяки тому, що в XIX столітті Буенос-Айрес пережив кілька серйозних землетрусів.

Що ж робити, якщо всьому на світі людина воліє неробство і ліниве лежання на пляжі? Та заради бога, лежите скільки хочете і в Аргентині теж! Тим більше що місцеві жителі самі люблять подібне проведення часу. Шукаючи в прохолоді морського бризу порятунок від літньої спеки, вони спрямовуються на атлантичне узбережжя в Мар-дель-Плата, що в 400 кілометрах від Буенос-Айреса. Численні ресторанчики і кафе, а для любителів чогось цікавенького є і Ботанічний сад з прекрасною колекцією квітів, дерев і чагарників, музей скам'янілостей, центр спортивного рибальства і величезна кількість баз для серфінгу, дайвінгу та інших видів активного відпочинку. Інфраструктура Мар-дель-Плата постійно розвивається, а зараз взагалі знаходиться на підйомі. Місцева знати охоче набуває шикарні будинки в цьому місці, і сучасні готелі гармонійно поєднуються з різноманітною і химерною архітектурою фешенебельних особняків. На 130-му кілометрі південніше від Мар-дель-Плата знаходиться ще один морський курорт - Мірамар. Розпещені аргентинці вважають його краще, ніж Мар-дель-Плата: мовляв, в Мірамаре готелі розкішніше і їх менше. Але це, як відомо, справа смаку.

Незважаючи на всі туристичне багатство, аргентинці активно розвивають і агротуризм. Якщо захочете відчути, що таке сільський побут з випасом худоби, розведенням форелі, стрижкою овець, випічкою хліба, виготовленням домашнього сиру і ковбаси, прополкою кукурудзи і бобових, можете оселитися на так званих естансьяс і взяти участь у всіх цікавлять вас процесах. Уявляєте, яке задоволення принесе їжа, приготована з екологічно чистих продуктів та ще власними руками ?! Між іншим, в Аргентині готують найсмачніше м'ясо в світі - Асад. Його теж можна спробувати в естансьяс. Правда, рецепт приготування місцеві жителі тримають в суворій таємниці і випитувати його марно.

А ще аргентинці - страшно гордий народ. Вони пишаються своєю країною, багатою історією і готові говорити про це нескінченно. Іноземців люблять - і європейців, і росіян. Але не здумайте на питання «Як справи?» Відповісти: «Спасибі, нічого». Аргентинець почне прискіпливо з'ясовувати, чому «нічого», а не «добре» і що йому належить зробити, щоб стало «відмінно». Незважаючи на темперамент, аргентинці завдяки своїй вродженій делікатності моментально гасять будь-які конфлікти. Мабуть, вони самі нелатіноамеріканскіе латиноамериканці. На хама вони подивляться в кращому випадку як на душевнохворого і спілкуватимуться з ним ласкаво й запобігливо. А як ще поводитися з «нездоровим» людиною? Навіть на дорогах, де аргентинці перевершили, напевно, навіть єгиптян, і то не буває скандалів.

Дорожні правила тут існують самі по собі, а водії - самі по собі. За перевищення швидкості, за проїзд на червоне світло в Аргентині не штрафують. Такі порушення за порушення-то не вважають. Неправильна парковка теж дрібниця, недостойний згадки. Неправильна - це в другому правому ряду. Щоб виїхати з першого правого ряду, треба розштовхати бампером всіх інших або згадати метод ручного перенесення машини, чудненько показаний в рекламі освіжаючого кошти. Свіже рішення, пам'ятаєте? А ось побоюватися на дорогах треба велосипедистів, які їдуть, куди їх ліве колесо захоче, і пішоходів, здатних завести жваву дискусію посередині проїжджої частини. Наїдеш - собі дорожче.

До того ж аргентинці напрочуд гарна нація. До речі, тим більше незрозуміло їх повальне захоплення пластичною хірургією, яке стає помітним, якщо пробудеш в країні досить довго. Якась дивна мода у аргентинців, точніше, у аргентинок: жінки, навіть прекрасно збереглися, намагаються стати молодше, а дівчатка - старше.

Що стосується моди взагалі, то з цим у країні повний порядок. За новинками стежать всі. Яскравих кричущих кольорів, як в Бразилії, немає і в помині, народ одягнений зі смаком. Білі штани і шорти у чоловіків практично не зустрічаються, все при краватках і в строгих костюмах. Якщо і побачите чоловіка в горезвісних білих штанях, майте на увазі - перед вами, швидше за все, приїжджий. Яскраво одягнена місцева жінка практично завжди представниця найдавнішої професії.

При подібній поміркованості у виборі одягу аргентинці люблять життя, веселощі, якому віддаються з нестримною латиноамериканської пристрастю. Ночі безперервно в уїк-енд звучить музика, і всі танцюють. При цьому вони примудряються якимось чином не надто шуміти, щоб не заважати тим, хто хоче спати - ще один приклад їх дивовижною делікатності і уваги до оточуючих. І взагалі в Аргентині хочеться постійно посміхатися. Посміхаєшся ти, посміхаються тобі. І нехай життя на перевірку не така вже весела штука, в срібною країні ти про це просто забуваєш і живеш повним життям.

Похожие страницы