Туристичний потік на турецьких курортах збільшується


Неспокійна обстановка в сусідніх по регіону країнах, падіння курсу ліри і вдала рекламна кампанія зробили свою справу: не дивлячись на кінець вересня, готелі турецьких курортів переповнені.
У стамбульських готелях неможливо знайти вільний номер, тоді як європейські готелі простоюють без постояльців і зазнають збитків.
Багато конференц-зали Стамбула заброньовані на весь наступний рік.
"Стамбул переживає своє відродження: наша економіка сильна, політичні проблеми незначні. У міста одна турбота - туристи. Але вони відносяться до тих видів проблем, від яких жодне місто ніколи не відмовиться", - говорить туристичний гід Togra Saydan, вимушений працювати 18 годин на добу і тимчасово відкласти свою відпустку через величезний наплив туристів.
За останніми даними, число туристів на турецьких курортах в цьому році збільшилася на 13%. Іноземні туристи також стали більше витрачати - приблизно на 35% в порівнянні з минулим роком. Вони підключають місцеві туристичні сім карти, відвідують торгові центри і дорогі ресторани, займаються дайвінгом і літають на парапланах.
Особливо щедрі арабські туристи, за що їх люблять власники турецьких магазинів і бутиків.
Рекордне число іноземців прибуває до Туреччини з Європи і Близького Сходу. Разом з натовпами туристів в країну рікою тече іноземна валюта. Турецька економіка зараз остигає після стрімкого зростання, що спостерігалося на початку цього року. Їй необхідно фінансувати величезний торговий дисбаланс. Тому приплив іноземної валюти як не можна до речі, кажуть аналітики.
Серед чинників зростання популярності турецьких курортів називають безвізове сполучення з багатьма країнами світу і нестабільність в інших державах регіону. Але найбільше туризму допомогла швидко слабшає турецька ліра, яка подешевшала більш ніж на 20% по відношенню до провідних валют світу.
Ще одна важлива причина - зрослі інвестиції в рекламу і облаштування першокласних турецьких курортів.
Частково Туреччина в цьому році переманила туристів, які раніше віддавали перевагу відпочивати в Єгипті, Сирії та Тунісі. У Туреччині є неспокійні місця, але вони віддалені від популярних курортів, де вважають за краще відпочивати іноземні туристи.
Внутрішні тури по Туреччині також стають дедалі популярнішими, незважаючи на осередки занепокоєння в південно-східній області країни, де живе багато курдів.

Похожие страницы