Медицина Ізраїлю

Медицина Ізраїлю

У грудні 2010 року співробітники міасского лабораторії водної екології обстежили регіон Челябінської області в районі озера Міассово недалеко від міста Чебаркуль. Вони виявили, що на дні цього озера утворилися досить глибокі тектонічні тріщини, це свідчить про те, що земна кора на стику платформ схильна деякого руху.

Кілька років тому, зафіксувавши зменшення кисню в товщах води цього озера, вчені почали більш пильно вивчати дану ділянку.

Точка на картеВсе б не чого, адже дефіцит кисню в товщах води звичайне явище, але не в цьому випадку. Це неможливо пояснити, посилаючись на процеси окислення органічних речовин. Так як на процес окислення впливають невеликий мікроорганізми (планктон) або товщина мулового відкладення на дні озера, а цих складових в озері Міассово в належній кількості, необхідних для концентрації, просто немає. До того ж на глибині близько 10-12 метрів вода перенасичена сірководнем, який відрізняється характерним неприємним запахом.

Тоді фахівці припустили, що витрачання розчиненого у воді кисню, йде на інші процеси. Він у великих обсягах витрачатися окислювання різноманітних розчинів, які надходять у воду з дна озерної улоговини. Причому близько 3-5 років тому, цей процес став більш інтенсивним і прогресивним. Це може пояснюватися тим, що на дні озера утворилися досить великі розломи.

Що б перевірити дане припущення, було проведено кілька експериментів і проведена ехолотная зйомка західній частині дна озера. На глибині в радіусі 24-25 метрів були отримані результати розривів ехограм, зафіксовані приладом. Це говорить про те, що в даному регіоні є порівняно вузькі всього 10 - 15 см і надзвичайно глибокі тріщини земної кори, дна яких ехолот попросту не зміг досягти.

На думку КБН (кандидат біологічних наук) Олександра Генріховича Рогозіна, завідувача біологічним відділом в Ільменському заповіднику, дані результати підтверджують наявність тектонічних процесів в Ільменських горах.

Похожие страницы