Перший день в подорожі знову

Як Ви вже могли здогадатися, дана стаття буде присвячена вибору велонасоса.

Постараємося відповісти на головне питання: «Як вибрати насос для велосипеда?», - Який дозволить підготувати байк до походу на велосипеді.

І так, критерії відбору насосів для велосипеда ми взяли наступні:

надійність (якість, зносостійкість в процесі експлуатації)
якість матеріалу, з якого виготовлений велонасос
ціна (вельми важливо, чи не так? 😉
зручність експлуатації
компактність
продуктивність (скільки атмосфер здатний видавати)

Ось в принципі і все, що для велосипедиста треба, який піклуватися про своє двоколісному коні.

Ми розглядатимемо кілька варіантів велонасос, але для початку зменшимо радіус пошуку і вирішимо, які велосипедні насоси найбільше підійдуть для походів і туризму.

Всього існує 2 види насосів:

стаціонарний - такий насос досить зручний у процесі експлуатації, видає більше атмосфер без особливих зусиль, але його з собою в дорогу не візьмеш.
пересувний - вони, як правило, компактні і легкі, правда, не всі вони відповідають необхідним вимогам.

З них виділяють ще два види:

похідні
мініатюрні

Само собою, стаціонарний для нас явно не походить, а ось з пересувних можна щось більш-менш підходяще вибрати, відразу ж полегшимо і без того нелегке життя туриста - виберемо велонасос з манометром.

При виборі велонасоса особливу увагу приділимо його:

насадці. В універсальних моделях головка насоса для велосипеда не завжди може підійти до ніпеля конкретно Вашого велосипеда, тому, або відразу ж приміряємо насадку при покупці (коня веземо з собою), або консультуємося з фахівцем-мерчендайзером, або додатково прикупали підходящу до ніпеля насадку.
звернути увагу варто і на максимальне тиск, який може видати вподобаний Вам велонасос. Для гірських, прогулянкових велосипедів випускають насоси з продуктивністю від 6 до 8 атмосфер. Для шосейних велосипедів вибираємо більш грунтовний насос з продуктивністю від 8 до 11 атмосфер.
Далі відразу ж полегшимо і без того нелегке життя туриста - виберемо велонасос з манометром, регулюючим тиск повітря в шині без від'єднання головки насоса від ніпеля.
Особливе значення варто приділити і рукояті. Найзручніші, на наш погляд, це Т-образні рукоятки, які дещо спрощують процес накачування велосипедної шини і економлять енергію. Зрозуміло, більш зручними будуть ножні насоси, але якщо Ви знайдете відповідний ножний насос для велосипеда, то ми будемо Вам вдячні.
Додаткова корисність в насосі - це наявність пальника, який притулився на місці з'єднання насоса з ніпелем. Він захистить насос від бруду і сльоти. Думаю, що справжній велотурист, що вибирає грунтові дороги, вважатиме таке доповнення досить корисним.

Тепер приступимо до практичної частини нашої статті, яка для деяких наших читачів буде більш цікавою.

Розглянемо кілька варіантів насосів для велосипеда в розумних цінових межах до 2.500 рублів. Решта дорожчі варіанти може бути і будуть якіснішими, але переплачувати зайву 1.000 - 2.000 рублів за сталевий корпус (обробку деталей) та інші «прібамбахі», замість алюмінієвого або бронзового. У цьому ми не бачимо сенсу.

Похожие страницы