Сьогодні на руїни Карфагена - колись великої імперії

Сьогодні на мальовничі руїни Карфагена - колись великої і могутньої імперії - може подивитися кожен. Що правда, в 9 з 10 подорожей чується стандартна реакція для буденного туриста: «Як, і ЦЕ Карфаген?» А справа в тому, що класична екскурсія, яку пропонують туроператори і яку можна замовити на рецепшене готелю, передбачає відвідини лише декількох об'єктів міста, тоді як мандрівник хоче побачити буквально ... ВСЕ!

Справедливості заради слід зазначити, що «все» просто фізично побачити неможливо - Ви тільки уявіть собі розміри території величезної держави, колись навідного панічний страх на могутню Римську Імперію.

Втім, екскурсія в Карфаген - ця маса позитивних емоцій, які Ви випробуєте, дивлячись на дивний симбіоз сучасного і минулого. Тут стародавні храми, амфітеатри, будівлі музеїв того часу сусідять з розкішними вилами багатих тунісців. Карфаген - в якійсь мірі курорт для забезпечених і знатних жителів Тунісу, а тому тут можна споглядати будови, розкіш яких захоплює і вражає.

На території Карфагена проводяться розкопки. Археологи вже відшукали античне кладовище з останками жителів Карфагена, два морських порти, а також величезне число напівзруйнованих житлових будинків, театрів, лазень. До слова, лазні в Карфагені заслуговують на особливу увагу.

Величезні за площею будови були побудовані в період правління імператора Антонія Пія. Лазні поділялися на чоловічу і жіночу половину, були майстерно оформлені масивними колонами з нанесеними на них ліпниною, і мали спеціальні відкриті тераси з виходом до моря. Парилки мали кілька приміщень, в яких тунісцям пропонувалося заняття на вибір - попаритися, освіжитися, зайнятися особистою гігієною або просто поспілкуватися на різного роду інтелектуальні теми з однодумцями.

Подорожуючи по Карфагену, радимо Вам піднятися на пагорби Бірса і Юпітера. З них відкривається дивовижний за красою панорамний вид на місто та його околиці. Цікавим також буде відвідування священного для місцевого населення того часу місця Тофет (саме там приносили в жертви новонароджених дітей), амфітеатру (разюче, але будова можна було затоплювати водою - для імітації морських битв), римських вілл (а точніше - руїн, які вдалося зберегти ), собору Святого Луї (виконаного в мавританському стилі).

Якщо часу буде достатньо - відвідайте Національний археологічний музей і відомий археологічний парк.

Похожие страницы