Джет-ЛЕГ - адаптація організму до зміни часових поясів

Джет-ЛЕГ - адаптація людського організму до зміни часових поясів - явище не постійне, але супроводжується такими неприємними симптомами, як безсоння, зневоднення, втома, головний біль, дратівливість, проблеми з координацією рухів і травленням. Імовірно, подорожувати на захід через кілька часових поясів легше, ніж на схід. Однак обидва таких подорожі можуть викликати серйозні розлади організму. Тому Examiner склав список простих порад щодо боротьби з джет-легом.
По-перше, потрібно багато пити. Це знижує ризик зневоднення і не дозволяє розвинутися глибоке тромбозу вен через багатогодинної нерухомості під час перельоту. Однак, слід уникати кофеїну і алкоголю - вони не тільки призводять до зневоднення, а й порушують роботу внутрішнього біологічного годинника. Кофеїн бадьорить, а алкоголь вганяє в сонливість, що робить джет-ЛЕГ ще більш важким.
3 мг мелатоніну (основного гормону епіфіза), прийняті в нічні години при польоті на захід і між 6 і 7 годинами ранку при польоті на схід, допоможуть швидко повернути природний сон. А в денний час доби найкраще вийти на сонце, щоб організм зміг виробити свій власний мелатонін. Крім того, дослідження показали, що багате вуглеводами харчування напередодні польоту допоможе заснути швидше.
У готелі слід на час сну надягати навушники від шуму і спеціальні маски на очі від світла. Спати краще всього в прохолодному приміщенні. Зниження температури тіла свідчить про настання відповідного часу для сну. Багатий на протеїни сніданок на наступний день після подорожі допоможе мозку отримати все необхідне для адекватної роботи протягом дня. Не варто вирушати в номер, щоб подрімати в середині дня, або, навпаки, вставати вночі, щоб перекусити. Це тільки посилить проблему.
Якщо мандрівник потребує регулярного прийому медикаментів, необхідно разом з лікарем скласти новий графік їх прийому так, щоб він не порушував цикли сну і неспання.
Можна спробувати адаптуватися до джет-легу заздалегідь. Наприклад, починати день на кілька годин раніше звичайного за 1-2 тижні до планованої поїздки.

Похожие страницы