Компенсації можуть бути збільшені


Росіяни зможуть отримати права пасажирів, якими вже користується весь світ. Зараз росіяни та іноземці мають різні права на компенсацію, навіть якщо летять в одному літаку. Але Монреальська конвенція, до якої Росія має намір приєднатися, передбачає значне підвищення відповідальності авіакомпаній.
Мінтранс пропонує суттєво збільшити максимальний розмір компенсаційних виплат у разі затримки рейсу, втрати багажу, заподіяння шкоди здоров'ю, життю і власності авіапасажирів. Відповідний законопроект опублікований на сайті міністерства 13 лютого.
Компенсації для постраждалих або загиблих в авіакатастрофах пасажирів можуть досягати 4,8 млн рублів замість сьогоднішніх двох мільйонів.
За прострочення доставки пасажира перевізник нестиме відповідальність у розмірі заподіяної шкоди, але не понад 6700 доларів за поточним курсом. За кожну годину прострочення при доставці багажу або вантажу авіакомпаніям може загрожувати штраф в розмірі до 25% мінімального розміру оплати праці, але не більше ніж 50% від вартості провозу.
За втрату багажу з неоголошеної вартістю авіакомпанія буде платити до 800 рублів за 1 кг, але не більше 48 тисяч рублів.
Зараз по Повітряному кодексу компенсації набагато нижче: за кожну годину затримки - 25 рублів, але не більше 50% від вартості квитка; плата за втрату багажу - 600 рублів за 1 кг, пишуть "Ведомости".
Законопроект - етап приєднання Росії до Монреальської конвенції 1999 року. Він наводить російське авіаційне право у відповідність з європейськими стандартами. Зараз Росія підпорядковується застарілої Варшавської конвенції 1925 року.
Новий законопроект може підвищити відповідальність перевізників, говорить експерт ІКАО, професор Дипломатичної академії МЗС Росії Віталій Бордун. Але в документі не прописані алгоритми, де саме пасажир повинен вимагати компенсації, як повинен доводити вартість втраченого майна (через суд, в офісах авіакомпаній). Що вважати затримкою, як розмежовується відповідальність авіакомпанії і де починається відповідальність аеропорту.
Згідно Монреальської конвенції від 1999 року, яку ратифікували більшість європейських держав, пасажир може розраховувати на виплати до 6,5 тисяч доларів, причому компенсація може бути збільшена, якщо буде визнана вина співробітників авіакомпанії.
Затримкою вважається перенесення рейсу на дві години і більше, компенсації розраховуються в залежності від дальності польоту, наприклад мінімальна - 250 євро (Лондон - Париж).

Похожие страницы