Нові візові правила в Фінляндії

Для пасажирів круїзних поромів, що заходять в порти Фінляндії, з 1 березня 2012 року вводяться в дію нові візові правила: кожен, хто забажає зійти на берег, буде проходити прикордонний контроль як в'їхав в Шенгенську зону. Відповідно, в паспорті пасажира буде проставлятися відмітка про в'їзд в Шенген, а після повернення на борт порома - відмітка про виїзд з Шенгенської зони. Туристи, які мають одноразовий шенгенську візу, зможуть зійти на фінський берег тільки один раз за подорож, для володарів мультивиз подібних обмежень не буде.
У Прикордонній службі Фінляндії роз'яснили, що пасажирам, які не збираються залишати паром і сходити на берег, шенгенська віза не потрібна. Крім того, опрацьовані сценарії дій прикордонних в тому випадку, якщо пасажирові з одноразовою шенгенською візою потрібно повернутися на борт, щоб взяти забуту річ - в цьому випадку відмітка про «виїзді з Шенгену» проставлятися в паспорті не буде, проте пасажири на борту порома може супроводжувати співробітник фінської прикордонної служби.
Керівники російських туристичних компаній, що займаються продажами круїзних турів на пороми компанії St. Peter Line ( «Принцеса Марія» і «Принцеса Анастасія»), 1 говорять, що візові нововведення не повинні відчутно вдарити по інтересам російських туристів, так як переважна більшість з них, вирушаючи в подібні подорожі, має на руках саме шенгенські мультивізи. Крім того, в шведських і фінських консульствах туроператорам пообіцяли, що при оформленні віз для круїзних поїздок на поромі туристи відразу отримуватимуть шенгенські мультивізи.

Похожие страницы