Турист - особлива людина

Новий вид людини "вирахували" вчені. До гомо еректус, гомо хабіліс і гомо сапієнс додався гомо Холідейз, по-нашому "відпускник". На цьому наукові вишукування не зупинилися, і в підвиді "гомо Холідейз" психологи виявили чотири поведінкових типу. Тепер, нарешті, стало зрозуміло, чому люди по-різному поводяться на відпочинку. З вченими згодні і самі люди-люди. Більше половини (51%) британських туристів підтвердили, що відчувають себе "іншою людиною", коли відпочивають або подорожують. А 42 відсотки респондентів спостерігали трансформацію особистості у тих, з ким вони разом перебували на відпочинку. Ще третина (32%) звернула увагу на те, що з одним і тим же людиною їх пов'язують різні відносини дому та під час туру.

На "фактор відпускного передвісника" (назвемо його так умовно) звертає увагу компанія TravelSupermarket, яка, звернувшись за допомогою до психологів, визначила чотири ключових типу відпускника: "актор", "ідеаліст", "натхненник" і "командир". В "TravelSupermarket" радять знати їх в обличчя, щоб вибрати правильну тактику спілкування з кожним і не доводити справу до відкритого протистояння. А ще компанія готова запропонувати свої рекомендації і розробки туристам, які страждають HPS, або синдромом відпускної адаптації, під яким слід розуміти особистісні та поведінкові трансформації, пов'язані з перебуванням далеко від рідного дому.
Отже, "командир" - це той, хто стає негласним лідером будь-відпускної компанії і кампанії. Якщо треба щось організувати, він завжди в перших рядах. Вміє грамотно розпоряджатися грошима і готовий взяти на себе відповідальність за будь-яку ситуацію.
"Натхненник" відрізняється високим рівнем мотивації, він сповнений енергії, оптимізму, володіє відмінним почуттям гумору, тому з ним так люблять спілкуватися інші.
"Ідеаліст" зациклений на інших, це екстраверт, якому потрібно постійно піклуватися про інших, він звик все гостро відчувати, його легко вивести з себе, але і вселити оточуючим позитив - це теж він. З такими завжди хочеться спілкуватися і, в першу чергу, тому, що "ідеаліст" легко знаходить спільну мову з будь-якою людиною.
Нарешті, "актор" - душа будь-якого туру або відпустки. З будь-якої, скажімо так, нісенітниці зроблять цукерку, люди інстинктивно тягнуться до його добросердя. Ніколи не витає в хмарах, і це теж підкуповує.
Це, що стосується сприйняття навколишньої дійсності. Що ж до самооцінки себе рідного, то тут понад дві третини опитаних відпускників з числа британців, які відзначили особистісні трансформації, заявили про те, що перехід в категорію "гомо Холідейз" супроводжувався у них позитивними зрушеннями: вони ставали спокійнішими (68%) і допитливими, готовими до нових відчуттів і нового досвіду (44%).
Разом з тим, ряд респондентів відзначили, що їх компаньйони відпочинку ставали більш вимогливими (24%), проявляли диктаторські замашки і не бажали ділити з ким би то не було відповідальність (23%).
Третина (32%) опитаних британців розповідала про те, як дивовижні перетворення зазнали їхні стосунки з людиною, якого вони взяли з собою в поїздку, в порівнянні з тим, як складалися вони ж на батьківщині.
Як говорить психолог Патриція Фернес-Сміт, "відпустка те блукання по терра інкогніта. Правила і кордони повсякденному житті не діють, не так важливо підкорятися соціальним стереотипам. Навіть якщо на рідному ґрунті ви з партнером дихайте в унісон, це не виключає абсолютно різних поглядів на то, що ви хочете отримати від відпустки. Припустимо, ваш партнер хоче просто розслабитися і байдикувати, тоді як ви розраховуєте спробувати щось нове, познайомитися з новими людьми ".
Наявністю HPS (синдрому відпускної адаптації) в якійсь мірі пояснюється той факт, що понад чверть (27%) британців під час відпустки примудрилися посваритися з тими, кого взяли з поїздку. Серед причин сварок і сварок, психологи на перше місце схильні ставити егоїзм і небажання рахуватися з бажаннями інших людей (31%), а також диктаторські замашки (25%), як і небажання робити з нами, робити, як ми, але чи не краще нас (23%). Є й такі туристи (15%), які закочують сцени, якщо компаньйон інакше дивиться на бюджет і статті відпускних витрат.

Похожие страницы