Відвідування турецької лазні хаммам

Хаммам, або громадська лазня, з'явилася в Туреччині за часів римлян, які керували здебільшого Анатолії. У період Османської імперії лазні пережили період свого розквіту. Тоді їх можна було зустріти практично в кожному місті.
У хаммам приходили не тільки для здійснення гігієнічних процедур, але і для того, щоб попліткувати і поділитися новинами.
У наші дні хаммам вже не такий популярний серед турків. Але можливість відвідати справжню турецьку лазню і випробувати воістину незабутні відчуття приваблює безліч туристів.

Відвідування турецької лазні хаммам також є приголомшливим культурним досвідом. Часто сучасний хамам відкривається на місці того, що існував сторіччя назад, і тому у туристів є можливість побачити справжній інтер'єр старовинних турецьких лазень, а також поспілкуватися з місцевими жителями в неформальній обстановці.
Отже, на що варто звернути увагу, збираючись в турецький хаммам:
1. Візьміть власні туалетні приналежності
Упакуйте в водонепроникну сумку або пакет шампунь, кондиціонер, мило або гель для душу, мочалку. "Кese", абразивну тканину, за допомогою якої вашу шкіру очистять від відмерлих клітин, можна купити або в будівлі лазні, або на ринку, в аптеці або магазині текстилю. Гумові тапочки або інше взуття для душа також знадобляться. У лазні вам запропонують дерев'яні шльопанці nalin, але вони дуже незручні. Не забудьте також рушник. Вам видадуть тонке бавовняне покривало pestemal, але рушник воно не замінить.
2. Не беріть з собою цінні речі
У лазні є спеціальна кімната, де можна зняти з себе одяг чи переодягнутися в купальник. Там же потрібно залишити всі речі, оскільки їх неможливо взяти з собою в парилку. При цьому більшість подібних кімнат для переодягання не зачиняються на замок. Хоча крадіжка в турецьких лазнях - велика рідкість, підстрахуватися буде не зайвим, особливо в людних туристичних областях.
3. Не ходіть в баню на самоті
Звичайно, ніхто не вимагає, щоб ви неодмінно прийшли з одним. Але майте на увазі, що перші півгодини з годинного перебування в хаммамі ви будете перебувати в парильні. Це необхідно для того, щоб розпарити шкіру і підготувати її до подальших процедур. У ці півгодини компанія одного, з якими можна поговорити, буде дуже доречним. При цьому один повинен бути одного з вами статі. Турецький хамам або розділений на жіночу і чоловічу половини, або обслуговує жінок і чоловіків в різний час дня.
4. Поважайте інших відвідувачів
Незалежно від того, чи підете ви в хаммам в Стамбулі або в Анталії, ви будете там не одні. І не варто очікувати, що інші клієнти лазні будуть одягнені. Більшість людей, які відвідують громадські лазні все життя, відчувають себе там цілком комфортно. Жінки і чоловіки можуть без сорому голитися, робити епіляцію і здійснювати інші гігієнічні процедури. І не треба дивитися на них в усі очі.
5. Налаштуйтеся на тісний контакт з працівниками лазні
Коли підійде ваша черга розташуватися на мармуровій плиті в центральному залі, за вами прийде hamamci (службовець хамама), одягнений в спеціальну уніформу. Він вимиє вас з милом і очистить вашу шкіру від відмерлих клітин за допомогою kese. Результатом тертя стане жар - доведеться трохи потерпіти. За очищенням шкіри піде масаж.
6. Залиште чайові
Вартість відвідування турецької лазні в Стамбулі, Анталії та інших популярних туристичних областях становить приблизно $ 40- $ 50. В Анкарі та інших районах країни, де хаммам відвідують переважно місцеві жителі, а не туристи, можна обійтися і $ 30. Більшість бань за додаткові гроші пропонує такі послуги, як SPA-масаж зі знижкою, манікюр, педикюр, фарбування волосся. Правилом хорошого тону вважається залишити чайові в розмірі 20% від тієї суми, в яку вам обійшлося відвідування хаммама.

Похожие страницы