Пригоди з польською "шенгенкою"


Угорські прикордонники продовжують завертати українців з шенгенськими візами, виданими поляками. Нагадаємо, проблема вперше виникла в березні, коли угорці відправили назад десятки наших мандрівників: їдьте, мовляв, через Польщу. За угодами зони Шенгену, куди входить 25 єврокраїн, людина з шенгенською візою, виданою консульством однієї з цих країн, має право в'їжджати в будь-яку іншу. Одна умова - першою країною повинна стати та, яка видала візу (тоді вона вважається «погашеною»). Правда, якщо до країни призначення подорожуєш поїздом або літаком, то це правило не виконати - друк ставлять в першій шенгенській країні.
Угорців ж не влаштовують навіть «погашення» візи українців, видані польським консульством. Кореспондент «Сегодня» стала свідком розборок на угорсько-українському кордоні в потязі «Будапешт-Москва». Угорські прикордонники чіплялися до паспортів багатьох пасажирів (причому справа була на виїзді з Угорщини). І навіть провідниці львівського вагона пригрозили: мовляв, це твоя остання поїздка в Угорщину. Їм не сподобалося, що «шенгенка» у дівчини видана польським консульством. В одного чоловіка вимагали документи, що підтверджують мету вже досконалої (!) Поїздки. «Я думав, може, вони хабар хочуть, думав грошей запропонувати», - говорив він потім. «Тоді б точно в буцегарні загриміли», - сплеснула руками провідниця.
«Зі мною в цьому поїзді вже було подібне, - розповідав попутник В'ячеслав. - Мадяри вимагали оригінал запрошення і бронь готелю, а я завжди брав із собою лише паспорт з візою, адже всі документи вже надавав в консульстві. Але з прикордонниками не посперечаєшся, інакше можна отримати «депорт» в паспорт, і тоді в Європу довго не потрапиш. Нас з однією жінкою, у якої була польська «шенгенка», висадили серед ночі в Чопі. Коли ми додзвонилися в наше консульство в Угорщині, нам тільки й змогли порадити: беріть таксі і в'їжджайте в Європу через Польщу ». Кажуть, прискіпливими угорці стали після того, як Угорщина тимчасово очолила Євросоюз в січні цього року (1 липня передала головування Польщі).
У посольстві Угорщини в Україні пояснюють, що віза є лише попереднього дозволу на в'їзд. І що прикордонники мають право попросити людину показати документи, що підтверджують мету поїздки або її умови (наприклад, бронь готелю). Якщо він не зможе це зробити, прикордонники мають право не пустити його в країну.
Неофіційно ж в консульстві Угорщини в Ужгороді називають іншу причину масових відмов українцям у в'їзді. Мовляв, підозріло багато наших громадян з одноразовими польськими «шенгенки» їдуть в Угорщину. У консульстві Польщі на цю тему відмовилися говорити.

Похожие страницы