Грецький Акрополь - памятка культурної спадщини країни


Грецький Акрополь рівно за один євро
У минулу середу міністр культури Греції заявив, що квиток в музей Акрополя, який відкриється для відвідування через місяць, буде коштувати рівно один євро. Таку плату за вхід було вирішено встановити з метою залучення якомога більшої кількості відвідувачів в період глобальної економічної кризи. Відзначається, що, як мінімум, протягом наступних шести місяців, підвищувати вартість не планується.
До відкриття музею в онлайн-касах розмістять близько 2200 квитків, які дозволять відвідати комплекс протягом одного з перших трьох днів його роботи. Очікується, що після відкриття щорічно музей відвідуватимуть близько 2,5 мільйонів чоловік. На вході в Акрополь планується ввести контроль, подібний до того, що проводиться в аеропортах.
Відзначається, що, побудувавши новий музей, архітекторам вдалося гармонійно поєднати здавалося б абсолютно не поєднувані стилі - модерн і античну класику: ультрасучасна будівля розташована прямо біля підніжжя давньогрецького Акрополя. З одного боку може здатися, що поява подібної будови, спроектованого американським архітектором Бернардом Чуми, кидає виклик багатовікової історії, проте в дійсності новий музей покликаний берегти і охороняти культурно-історичну спадщину Греції. У музеї будуть зберігатися археологічні знахідки, історія яких налічує дві з половиною тисячі років.
Перший поверх музею, призначений для виставки археологічних знахідок, які відносять до 6 століття до нашої ери, був відкритий в січні минулого року. Другий поверх будівлі планується заповнити давньогрецькими жіночими скульптурами періоду архаїки - корами. На третьому поверсі розмістять безпосередньо скарби Парфенона.
Раніше планувалося, що гідне місце серед експонатів займуть мармурові скульптури і фриз Парфенона, вивезені до Великобританії ще в 19 столітті лордом Елгіном. Сьогодні мармури все ще є гордістю Британського музею, однак Греція веде переговори про передачу цінностей на батьківщину. Досі головним аргументом Великобританії на користь неповернення пам'ятників було те, що Греція не в змозі забезпечити необхідні умови для зберігання експонатів, а в експозиції Британського музею вони складають центральну частину.
На церемонії відкриття не планується нагадувати про кампанію Греції щодо повернення пам'яток культурної спадщини країни. За словами міністра культури, відсутність скульптур неодмінно буде помічено, і це, в свою чергу, зробить на громадськість набагато більше враження, ніж будь-які заяви.
Детальна інформація про церемонію відкриття, призначеної на 20-е червня, тримається в секреті. Відкриваючи завісу таємниці, міністр культури Греції лише зазначив, що під час відкриття музею будуть використані нові технології, які дозволять поглянути на пам'ятники архаїки в умовах, більш звичних для сучасної людини

Похожие страницы