Дрезден - економічний і культурний центр Німеччини


Незважаючи на катастрофічні наслідки повені серпня 2002 року, який завдав шкоди архітектурному вигляду Дрездена, місто швидко повернуло собі колишній вигляд за рахунок федеральних дотацій і приватних пожертвувань.

Ельба багато в чому визначила географію і архітектуру Дрездена, створивши довгу долину, в якій і знаходиться місто. До річки прив'язані основні споруди старого саксонського Дрездена.

Протягом другої половини XX в. Дрезден поглинав сусідні сільські райони і перетворився в четверту за величиною міську агломерацію в Німеччині. В даний час до неї входить 15 міст, і за свої обриси ця найбільша в Саксонії агломерація отримала назву Саксонський Трикутник.

Дрезден - великий економічний і культурний центр країни, що входить в десятку найбільш швидко зростаючих міст Німеччини. Його економічного процвітання сприяло вигідне транспортне положення на річковому водному шляху по Ельбі з Центральної Європи до Північного моря. Дрезден ще й один з небагатьох німецьких міст, в якому чисельність населення вище, ніж до Другої світової війни.

Населення міста живе в районах, які можуть різко відрізнятися один від одного і по плануванню, і по архітектурі, що також не зовсім типово для Німеччини. Деякі з них представляють собою старі села, тоді як інші це сучасні житлові квартали.

Більше половини міської території покрито лісами і зеленими насадженнями, чому Дрезден вважається одним з найзеленіших міст Європи. Все місто перетинає річка Ельба, що протікає вздовж зелених галявин і виноградників.

Безпосередньо в межах міста знаходяться чотири заповідника, одинадцять ландшафтних заказників і 112 окремих пам'яток природи. Один тільки природний парк Дрезднер-Хайде на півночі міста площею 50 км2 - це практично дикий ліс, де водяться зайці, олені і дикі кабани.

Після Другої світової війни ще довгий час місто представляв собою зону руїн. В результаті англо-американського бомбардування 1945 р загинуло 25 тисяч чоловік - в основному біженці - і згоріли тисячі будівель. Щороку, 13 лютого, в річницю бомбардувань, в Дрездені проводяться поминальні заходи за участю десятків тисяч городян.

Незважаючи на важкі втрати, місто зберегло свій статус одного з культурних центрів країни. Головна його визначна пам'ятка великий архітектурний ансамбль Цвінгер, побудований в 1711-1722 рр архітектором Маттеусом Даніелем Пеппельман. Майстер виконував спеціальне замовлення курфюрста Августа на будівництво княжого палацу. В даний час в Цвінгері розташувалися музеї: Галерея старих майстрів, Фізико-математичний салон, Збори порцеляни, Збройна палата.

Центр старого Дрездена - це Театральна площа з розташованим на ній будівлею Опери Земпера, зруйнованим бомбардуванням в 1945 р, але знову відкритим в 1985 г. Не менше Опери постраждала найбільша в Саксонії придворна католицька церква Хофкирхе прекрасний зразок італійського бароко будівлі середини XVIII в. , відновлена практично з руїн. Не менш важлива для дрезденців найбільша барокова протестантська церква Фрауенкірхе, побудована в XVIII в., Повністю зруйнована під час бомбардування Дрездена і відновлена в 2005 р

Тут же знаходиться резиденція саксонської правлячої династії Веттинів в стилі ренесанс. Уздовж Ельби простягнулася значна півкілометрова набережна - Тераси Брюля, прозвана Дрезденци, щиро вважають своє місто центром континенту, «балконом Європи».

пам'ятки
Дрезденська долина Ельби.
Палацові ансамблі: Цвінгер (XVIII ст.). Пільніц (XVIII ст.), Японський палац (XVIII ст.).
Культові споруди: католицька церква Хофкирхе (придворна церква, 1738-1751 рр.), Протестантська церква Фрауенкірхе (1726-1743 рр., Відновлена на початку XXI ст.); Собор святої Трійці (XVIII ст.), Церква преподобного Симеона Дівногорца (XIX ст).
Дрезденський замок-резиденція саксонських курфюрстів.
Музеї: Дрезденська картинна галерея старих майстрів, Альбертинум, «Турецькі палати», Історичний Збори порцеляни, Колекція саксонських ювелірних виробів «Історичні Зелені склепіння» і «Нові Зелені склепіння», Етнографічний музей, Збройна палата, Німецький музей гігієни, Музей транспорту.

Набережна - Тераси Брюля (XVI-XIXB.).
Природний парк Дрезднер-Хайде.
Площі: Театральна, Нойштедтермаркт.
Опера Земпера (середина XIX ст.).
Міст «Блакитне диво» (XIX ст.).
Будівля Фюрстенцуг (1591 г.) з панно «Хода князів» (початок XIX ст.).
«Золотий вершник»: кінна статуя курфюрста Фрідріха Августа I (XVIII ст.).
Район Дрезден-Нойштадт (кінець XIX ст.)
Місто-сад Хеллерау (початок XX в.).
Колісні пароплави «Білий флот» на Ельбі.
Порцелянова мануфактура Мейсена (з 1710).
Гори і національний парк Саксонська Швейцарія.
Замки в околицях Дрездена: фортеця Кенигштайн (XIII в.), Нікерне (XVI-XVII ст.), Морицбург (XVII-XVIII ст.), Альбрехтсберг (XIX ст.), Вахвіц (XIX ст.), Замок Лінгнер (XIX ст .), Екберг (XIX ст.).

ЦІКАВО
Щорічно місто Дрезден відвідують понад 3 млн осіб.
Дрезденська долина Ельби - 18-кілометрову ділянку землі біля річки. У 2004 р була включена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2009 р виключена зі списку через плани влади Дрездена почати будівництво Вальдшлесхенского моста через Ельбу. Раніше зі списку ЮНЕСКО виключався тільки один об'єкт: заповідник аравійської антилопи-антилопа в Омані в 2007 р
З метою збору коштів на відновлення Фрауенкірхе громадяни Дрездена звернулися до королеви Англії і президенту США, тому що ВПС саме цих країн в 1945 р зрівняли Дрезден із землею. Від старої будівлі збереглося всього лише близько 10% каменів, і всі вони були використані.

Площа зони повного руйнування в Дрездені в чотири рази більша за площу зони повного руйнування після атомного бомбардування в Нагасакі в 1945 р Бомбардувальники американських і англійських ВВС скинули на місто в цілому 2431 т фугасних і 1475,9 т запалювальних бомб.
Якщо вірити "Книзі рекордів Гіннесса» 1998 року, то молочний магазин Пфунда в Дрездені - найкрасивіший молочний магазин в світі.

Похожие страницы