Печерний готель у Кандовані


Незвичайний Laleh Kandovan International Rocky Hotel розташований в провінції Східний Азербайджан на північному сході ірану. Він відкрився два роки тому на околиці села Кандован (Kandovan), в 43 кілометрах на південь від Тебріза (Tabriz). Село знамените своїми печерними будинками, що нагадують нори толкіеновского хоббітів. Всі 700 місцевих жителів живуть в печерах, видовбаних в скелях.
Розміщений у печерах, немов деруться вгору по схилу, готель надає постояльцям 10 номерів (невдовзі відкриється ще 30) і обіди в великому ресторані. Проживання тут обійдеться в $ 250 за ніч. У вартість включено сніданки.
У всіх номерах - підлоги з підігрівом і ванні кімнати з душовими кабінами. Перські килими на стінах і підлогах приглушують світло і звук. Але в цілому інтер'єр досить мінімалістський, хоча туристи і зможуть знайти тут все необхідне, включаючи телевізори в номерах і плазмову панель в лобі, повідомляє Telegraph.
Взимку в районі Кандован буває дуже холодно, але теплі підлоги і ковдри в готелі рятують туристів від переохолодження. Влітку тут дуже красиво, а в долині - ще й дуже зелено. Уздовж берегів річки в достатку ростуть горіх і яблуні, а скелі з туфу, в яких розмістився готель і будинки місцевих жителів, виглядають абсолютно фантастично і нагадують знамениті пейзажі Каппадокії.
Кандован означає "Місто невідомих різьбярів". Ніхто не знає, ні як довго існує це поселення, ні хто був тим першим людиною, що вирішила видовбати печеру в податливому туфі. Одні стверджують, що перші постійні жителі цих печер з'явилися тут в XII столітті, інші кажуть, що в VII. Існує також теорія, що Кандован і околиці - біблійні землі, за якими поневірявся Каїн після вбивства свого брата Авеля.
До відкриття готелю в Кандован можна було заїхати тільки в рамках одноденного платного туру. До того ж місцеві жителі відомі своєю непривітністю по відношенню до іноземців і просто чужинцям.
На сьогоднішній день співтовариство городян як і раніше намагається ізолюватися від туристів. Іноземцям суворо забороняється заходити в будинки місцевих жителів. Правда, молоді кандованци намагаються бути доброзичливими з гостями міста і знають кілька слів англійською. Крім того, туристів, які оселилися в печерному готелі, супроводжують гіди.

Похожие страницы