Аграрний туризм Польщі

Польща, на території якої зараз діє понад 2 тисячі агросадиб, в найближчі роки може зайняти лідируючі позиції в сегменті сільського туризму в Старому Світі.
За словами Євгенії Черепанової, генерального директора туркомпанії "Біармія-тур", яка займається відправкою російських туристів до Польщі, середній відсоток завантаження агротурферм країни становить 30-35% на рік при середній тривалості відпочинку гостей 2-3 дня. Як правило, основними постояльцями таких господарств є громадяни країн Східної Європи і жителі Польщі, які подорожують самостійно.
Черепанова зазначила, що влада країни з метою підтримки молодих агросадиб ввели систему пільгового оподаткування - гостьові будинки з номерним фондом до п'яти одиниць (кількість місць в номерах не враховується) не обкладаються податком.
"Але при такій системі господарі не зацікавлені в збільшенні номерного фонду, підвищенні якості послуг, змісту відпочинку, щоб не привертати більш пильної уваги до дому. У зв'язку з цим господарств, які мають три сонечка, тобто вищу оцінку за системою категоризації, у всій Польщі налічується близько двох десятків ", - визнала глава компанії.
В даний час в Польській федерації агротуризму, за даними її керівника Вєслава Чернеця, зареєстровано 45 регіональних об'єднань. Сама федерація входить в Асоціацію сільського туризму Євросоюзу.
На рівні держави підготовлена розрахована на два роки програма розвитку сільського туризму, що включає ряд заходів, спрямованих на вибудовування відносин між туроператорами і господарствами, а також на просування заходів з охорони культурної спадщини, навчання персоналу і розвиток інтернет-технологій.
Втім, чернець мало і цього. Він упевнений, що для успішного розвитку агротуризму необхідне залучення фінансування від Євросоюзу шляхом участі господарств у різних програмах. До слова, власники садиб схожим чином "добувають" від 60 до 80% фінансування проектів розвитку господарств.
Справа в тому, що для країн - членів Євросоюзу розроблені програми з розвитку сільських територій, в тому числі і сільського туризму. Вони дозволяють муніципальних утворень отримувати субвенції на розвиток інфраструктури села, а власникам гостьових будинків претендувати на гранти.

Похожие страницы