Зимовий туризм Швейцарії

Гірські лижі в Швейцарії залишаються в тренді незважаючи на силу, яку демонструє швейцарський франк. Силу, що відлякує багатьох постійних шанувальників регіону. Посилення франка до євро і долара нівелює масове паломництво європейців, які звикли рахувати кожну копійку.

Однак Швейцарія відкрито зізнається, що бюджетні туристи - не її коник. Зимовий туризм в Швейцарії продовжить робити акцент на розкіш і заможних гостей. І схоже, що ця ставка себе виправдовує.
Інститут BAK Basel робить оптимістичні прогнози на нинішній сезон. Минулі пару років виявилися для швейцарських схилів драматичними - кількість ночівель у готелях впало, ціни виросли. Однак нинішня зима повертає свято в Альпи. За оцінкою експертів інституту, кількість ночівель у готелях Швейцарії в три зимові місяці виросте на 2,9%. Дякувати за це зростання швейцарцям коштує не сусідів по Європі, але азіатів і росіян, чий заможний клас кинувся до дорогих, захопливою красот Давосу, Церматта і Вербье.
Швейцарію останній десяток років складно назвати країною гігантських будівельних проектів. Тим дивніше той факт, що відразу кілька великих рішень в галузі туризму будуть реалізовані тут найближчим часом. Одне з них - будівництво гігантського курорту в околицях Андерматт. Єгипетський мільярдер Самі Савіріс (глава Orascom) витратив вісім років, щоб домогтися дозволу на будівництва комплексу готелів в селищі Урі поблизу міста. Тепер він має намір витратити 2 млрд $, щоб довести свою мрію до завершення.
Одним з головних подій нинішнього гірськолижного сезону в Швейцарії обіцяє стати "шлюб" двох гірськолижних курортів країни. Об'єднання курортів Ароза і Ленцерхейде в єдиний регіон відкриє їх гостям доступ на 225 км трас, що дозволить регіону увійти в число десяти найбільших гірськолижних курортів Швейцарії.
Також в Швейцарії з'явиться ще один новий регіон. Курорти Ціналь і Грментц зв'яже нова "канатка", створивши таким чином єдиний центр катання, доступний по одному скі-пас.
До слова про скі-пас. У нинішньому році розкіш і респектабельність пішли в Швейцарії на деякі поступки. Так, Санкт-Моріц, найдорожчий гірськолижний курорт Швейцарії, в цьому році представив найдешевший з доступних в країні скі-пасів. Якщо турист зупиняється на курорті більш, ніж на дві ночі, скі-пас обійдеться йому в 25 франків. Крім того, на одній зі своїх трас Санкт-Моріц представив унікальні курси гірськолижної йоги, які проводить школа Suvretta Snowsports School.
Серед найгучніших готельних відкриттів нинішнього сезону в Швейцарії - презентація нового готелю W Verbier в Вербье. Популярний тусовочний курорт знайшов тепер свій готель-ікону.
Розкішний відпочинок в Швейцарії встиг отримати свою порцію реклами від провідних світових знаменитостей, які вибрали тутешні схили для своїх різдвяних канікул. Поп-музика яскраво світила в Гштаад. Сюди прибули Мадонна і Елтон Джон. Ще голосніше Швейцарія прозвучала в ЗМІ після того, як травму на курорті Понтрезіна отримала канцлер Німеччини Ангела Меркель. І нехай новина була з відтінків трагізму, але весь світ зайвий раз переконався, що вибір першої особи Німеччини впав на Швейцарію не просто так. Німці розуміюся як, нехай і не завжди впевнено стоять на лижах.

Похожие страницы