Таємнича Іорданія


Іорданія стрімко стає Тоur Fashion. І цьому є свої причини. Країна вміщує в себе весь спектр дивовижних ландшафтів - від моря до гір, від пустель до водоспадів. Це кам'яне диво Петра, цілюща нега хвиль Мертвого моря, величезні скелі Ваді Рама, що виблискує серпанок водоспадів Муджіба. Скарбниці тутешньої природи і пам'ятники історії допомагають відкрити таємниці людського буття.

Неходжена АЗІЯ
Знайомство з Йорданією починається з Аммана, звідки пролягають різноманітні маршрути по всій країні. Та й навколо міста їх безліч, деякі повертають нас до римських часів, інші - до розквіту ісламської цивілізації. Українські мандрівники цінують столицю Йорданії за те, що вона "не затоптана" туристами. "Міста не зіпсований туристичною тусовкою. Йорданці ставляться до туристів, як до священних корів. А Амман - один з найбільш чистих і безпечних міст в арабському світі", - каже турист Костянтин Бєлінський, який нещодавно повернувся з індівідуапьного туру. Амман - місто з стародавнім корінням, куди вплелася сучасна архітектура в східному стилі. У центрі міста чимало старожитностей: збереглися старий Римський театр, стародавня Цитадель. А в археологічному музеї виставлені деякі із сувоїв Мертвого моря - найцінніші експонати. Не менш цікаві візантійський некрополь Ахль Аль-Кахаф, палац губернатора початку епохи Омеядов, королівський палац Рагадан, музей королівських автомобілів, де виставлені особисті авто короля Хусейна, і Музей монет в будівлі Центрапьного банку Йорданії.

МІСТО-КАЗКА, МІСТО ЛЕГЕНДА ...
У Петра багато цікавого. Можна піднятися на гору по тисячі сходинок і, стоячи на вершині, милуватися древнім містом. Можна йти, захоплюючись красою вирізаних в горах храмів, гробниць, палаців. Недарма Петру відвідують натовпи туристів зі всього світу.
Це неприступне місто-фортеця, розташований в гористій місцевості і з'єднаний із зовнішнім світом лише вузьким кілометровим ущелиною Ес-Сик, над яким нависають скелі. Історія Петри налічує 4 тисячоліття. Численні храми і гробниці, водні канали і резервуари, лазні, культові споруди, торгові лавки, громадські будівлі і мощені вулиці, амфітеатр, здатний вмістити 8,5 тис. Глядачів, - все це висічено прямо в скелях незвичайного рожевого кольору. Світова громадськість визнала Петру одним з семи "нових чудес світу".

Знамениті фасади Скарбниці та Монастиря, ущелини, в які не заглядає сонце, та й самі скелі - вдень переважно червоно-рожеві з білими, чорними, золотими і навіть синіми прожилками, а ввечері лякаюче чорні - це переворот свідомості.
На огляд Петри піде чимало часу: тут близько 800 гідних відвідування об'єктів - недарма квитки в музей під відкритим небом продають на один, два, а то і три дні. Варто приїхати в Петру з вечора, переночувати в одному з готелів, а до світанку вирушити на зустріч з Рожевим Каменем. Є також екскурсія "Нічна Петра": похід починається пізно ввечері, шлях лежить по ледве освітленому ущелині до фасаду Скарбниці в Петрові. А там - море світла, що купається в вигинах каменів.

Зустріч з пустелею
Любителі екзотики і екстриму не упускають можливості поїздити по барханах і переночувати в пустелі Ваді Рам. Рожевий пісок, дивовижні скелі, вечірнє чаювання в бедуїнському селищі, величезні зірки на нічному небі ...
В пустелю можна приїхати з будь-якого міста на таксі, на вході купити квиток, вибрати маршрут. А далі - кататися на джипі, зупиняючись в найцікавіших місцях, гуляти по дюнах, милуватися заходом ... У програмі є обов'язкова сієста в затінку бедуїнського кафе. Увечері вся пустеля, все небо забарвлюються в рожево-червоний колір, а над скелями висить величезна біла сонце. Відчуття таке, ніби знаходишся на Марсі. Такі хвилини - межа мріянь для фотографів.

Для ночівлі у туристів є два варіанти: цивілізований кемпінг і бедуїнські намети, де "лампочкою Ілліча" служить багаття. Матраци лежать прямо на піску, але це рожевий пісок! Вітер свистить крізь діри в наметі, але зате в них видно зірки! Ковдри пахнуть верблюдами, але це ж пустеля! Так живуть і кочують бедуїни. Все по-справжньому. Всього кілька годин, а вражень - на все життя.

Цілюще МЕРТВЕ МОРЕ
Відпочинок і лікування на Мертвому морі рекомендуються людям, що страждають шкірними, м'язовими, респіраторні, андрологічними і неврологічними захворюваннями. Результативність лікування вражає! Для тих, хто любить відпочивати активно, тут пропонують зайнятися скелелазінням в горах, катанням на тракторонах, джипах по пустелі, або ж на верблюдах.
На березі моря є кілька готелів, розрахованих на туристів з різним рівнем доходів. Цікаво, що в східній частині Мертвого моря руйнується звичний стереотип про "статичності" його поверхні: досить часто можна спостерігати хвилі, іноді досить великі. Секрет в тому, що саме в цей бік несе свої хвилі річка Йордан, що впадає в Мертве море всього в декількох кілометрах від готелів. Недалеко від моря є дивовижне місце, заховане в каньйоні, де можна зцілюватися в цілющих водах джерел Маин. Кажуть, тут приймав ванни сам цар Ірод ...

Похожие страницы