Ювелірні прикраси Каппадокії

Центрально-анатолийский регіон Каппадокія, відомий своїми "чарівними димоходами", польотами на повітряних кулях і вирізаними в скелях бутик-готелями, одночасно є областю з розвиненою ювелірною промисловістю.
Дорогоцінні й напівкоштовні камені, що поставляються з різних частин світу, обробляються і перетворюються тут у ювелірні прикраси.
Osman Yazgi, директор центру виробів кустарного промислу Blue Art center в районі Невшехір, розповів, що 54 ювеліра центру обробляють дорогоцінні й напівкоштовні камені, розробляють дизайн і створюють більше 200 000 видів коштовностей.
"Зелену бірюзу ми отримуємо з Ірану, смарагди - з Колумбії, ляпіс-лазур - з Пакистану. Ми також використовуємо у своїй роботі аметисти з Егейських областей Маніса і Стамбул, онікси з Каппадокії. Ми обробляємо ці камені і продаємо їх у вигляді ювелірних прикрас, найчастіше в оправі з срібла ", - розповів пан Osman Yazgi.
Ювеліри Каппадокії майструють різноманітні прикраси з такими каменями і мінералами, як бірюза, ляпіс-лазур, перли, бурштин, аметист.
Туристи виявляють найбільше інтересу до прикрас з бірюзою. Цей камінь традиційно є дуже важливим для турків. Велика частина коштовностей, які виробляє Blue Art center, виконана з бірюзою.
"Ми робимо унікальні прикраси, які користуються великим попитом у іноземних туристів. Вони хочуть повернутися додому з пам'ятною річчю про Туреччину, і прикраси з бірюзою якнайкраще для цього підходять. Глибокі кольори і енергетика цього каменю позбавляють від поганих думок", - говорить г -н Yazgi.
Клієнти, які купують коштовності в Blue Art center, приїжджають з різних країн, але найбільше ювелірними прикрасами цікавляться туристи з Китаю, Іспанії, Італії та Латинської Америки.
"Ми також виготовляємо коштовності, подібні до тих, які були в ходу в Османських палацах. Намиста і кільця з діамантами, рубінами, смарагдами і сапфірами користуються великою популярністю у заможних покупців. Але ми намагаємося орієнтуватися на різні групи споживачів, виробляючи коштовності різних цінових категорій.
Ціни варіюються між 50 і 45 000 євро. Якщо кільце з діамантом, рубіном, смарагдом і сапфіром продається за 3 000 турецьких лір, то кільце з цирконом можна придбати за 50 лір ", - додав директор центру.

Похожие страницы