П'ять "божевільних ідей" Майкла О'Лірі

Ірландська авіакомпанія Ryanair відзвітувала за останній квартал 2011 року, повідомивши про чистий прибуток 12,5 мільйона фунтів стерлінгів. За минулий рік компанія була змушена підвищити ціни на квитки на 17%, через зростання цін на паливо і зниження попиту.
Ryanair - найбільша бюджетна авіакомпанія в Європі. Літаки цієї компанії здійснюють близько 1.400 рейсів на добу - до країн Європи та північної Африки. Наша держава посідає сьоме місце в списку найнадійніших авіаперевізників світу за версією бюро JACDEC. З моменту її заснування, в 1985-му році, у компанії жодного разу не було аварій, які спричинили за собою людські жертви.
За оцінками експертів, в значній мірі, своїм процвітанням Ryanair зобов'язана головному керуючому Майклу О'Лірі. Але за очі Майкла часто називають "людиною-карикатурою", його божевільні ідеї стають приводом для глузувань.
Сайт londonlovesbusiness.com публікує п'ять "божевільних ідей" Майкла О'Лірі, запропонованих їм за останні роки.
1. Надання під час польоту за окрему плату дорослим пасажирам можливості переглядати порнофільми на ноутбуках. На думку О'Лірі, раз порно транслюють у багатьох готелях світу, то ж саме можна робити і в літаках. Ідея не була прийнята на озброєння. Але обговорення її в ЗМІ, за словами О'Лірі, призвело до 25-процентному зростанню відвідуваності сайту Ryanair і збільшення продажів на 10%.
2. Введення плати за користування туалетом на борту літака (ідея була опублікована в 2009-му році). О'Лірі запропонував стягувати 1 фунт за кожне відвідування туалету. Тоді ж він звернувся в Boeing з проханням розглянути можливість встановлення на двері туалету замку, відкривається після проведення кредитної картки. Коли критики запитали, чи є 1 фунт граничною сумою за щастя відвідування туалету під час польоту, О'Лірі заявив, що за 5 фунтів готовий особисто доносити на руках пасажира до туалету і навіть "підтирати йому дупу".
3. Скорочення числа туалетів на борту літака (ідея 2011 року). О'Лірі запропонував прибрати два туалети з салону Boeing 737-800 (саме ці літаки експлуатує Ryanair), залишивши один туалет на всіх і створивши за рахунок звільненого простору шість додаткових місць. Подібне рішення дозволило б знизити вартість квитків приблизно на 5%.
4. Створити "стоячі місця". Ідею були готові підтримати 80.000 з 120.000 чоловік, які взяли участь в голосуванні, якщо б квитки на такі місця лунали безкоштовно. 40% сказали, що їх влаштували б такі місця за півціни від звичайного квитка. Ryanair серйозно розглядала можливість прибрати 10 рядів сидячих місць в кінці салону, замінивши їх на 15 рядів стоячих місць з поручнями. Але компанія Boeing наклала вето на цю "раціоналізаторську ідею".
5. Відмова від другого пілота на коротких рейсах (ідея 2010 року). На думку О'Лірі, другий пілот взагалі часто потрібен тільки для того, щоб "дивитися, чи не заснув перший хлопець". Керуючий вважає, що цю місію можна покласти на одного з бортпровідників, минулого спеціальний курс.

Похожие страницы