Задоволення за рецептом


Якщо вірити переказам і народних казок, оздоровчий туризм зародився в незапам'ятні часи. Адже казкові герої в пошуках того, хто дарує молодість чарівного еліксиру, молодильні яблук і живої води готові були вирушити за моря-океани, в тридев'яте царство, в тридесяте держава. Один з таких чудодійних джерел, до якого і в наші дні люди з усього світу приїжджають за здоров'ям, - Мертве море.

Задоволення за рецептом
Мертве море славиться своїми цілющими якостями з античних часів. Ще цар Ірод 2000 років тому відвідував місцеві гарячі джерела. Уздовж цієї водойми пролягали торгові і військові шляхи древніх цивілізацій, вже тоді цінували властивості його солей і грязей.

Сьогодні біля Мертвого моря побудовані сучасні клініки й цілі готельні комплекси. Найбільший з них знаходиться на ізраїльському узбережжі в районі Ейн-Бокек і Неве-Зоар. Це не просто природний курорт, але і світовий центр, що спеціалізується на унікальних методиках лікування таких хвороб, як псоріаз, астма, ревматизм. Тільки на відміну від сумній лікарняній обстановки тут можна одночасно приймати терапевтичні процедури і насолоджуватися приморським відпочинком.

У цьому регіоні майже цілий рік світить сонце. Дощі бувають вкрай рідко, а якщо трапляються, то, як правило, взимку (грудень - лютий). Мінімальна температура води і повітря 17-20 ° С. Влітку ж (липень - жовтень) море нагрівається до 30 ° С і стоїть 40-градусна спека. В таких умовах відбувається інтенсивне випаровування з поверхні води, і над нею утворюється аерозольний шар, багатий мінералами. Людина, опинившись на узбережжі, потрапляє як би в режим цілодобової лікувальної інгаляції. Наприклад, бром, концентрація якого тут в 20 разів вище звичайної, впливає на організм заспокійливо, а магній надає антиалергенне дію.

Кліматичні особливості курорту багато в чому обумовлені тим, що він лежить на 400 метрів нижче рівня Світового океану. У районі Мертвого моря найвища на землі атмосферний тиск, що укупі з підвищеним вмістом кисню в повітрі дає ефект природної барокамери, благотворний при захворюваннях серцево-судинної системи і дихальних шляхів. Крім того, виключно щільний шар повітря (адже місце розташоване в улоговині), насиченого водяними парами, служить своєрідним оптичним фільтром для шкідливих ультрафіолетових променів, тому місцеве сонце ефективно допомагає при шкірних проблемах.

Перебування на Мертвому морі при всій його корисності, проте, протипоказано при деяких захворюваннях (ниркова і печінкова недостатність, туберкульоз, гіпертонія та ін.). Так що якщо ви страждаєте яким-небудь недугою, перш ніж відправитися на відпочинок, проконсультуйтеся зі своїм лікарем і дотримуйтесь його рекомендацій. Але якщо мета поїздки - лікування, одних рад недостатньо, необхідний постійний контроль лікаря. В такому випадку краще купити туристичний пакет, що включає в себе розміщення і лікування. Уже на місці фахівці клініки Мертвого моря обстежують вас, складуть індивідуальний комплекс процедур і будуть постійно спостерігати за вашим станом.

Тривалість лікування залежить від діагнозу. Оптимальний курс - три - чотири тижні. За цей час досягається ефект, який можна порівняти з дією традиційної терапії, а часом вдається отримати результати, яких не дає звична медицина.

молодильні водиця
Незважаючи на те що Мертве море славиться своїм чудодійством, це, мабуть, єдиний морський курорт, де майже немає дітей. Адже маленьким непосидам що потрібно? Пірнати, плескатися, бігати по мілководдю ... А тут така жвавість неприпустима. Вода настільки насичена солями і мінералами, що її потрапляння на обличчя загрожує найсильнішим роздратуванням. Занурюватися в море слід дуже акуратно, без різких рухів і бризок. Максимальний час «маринування» - п'ять - десять хвилин. За день два-три заходи - і досить. До речі, дітям такі процедури взагалі протипоказані.

Якщо морські ванни приймати правильно, то вже через кілька днів шкіра стає ніжною, пружною і гладенькою. Секрет молодильної водиці в її унікальному складі. Концентрація солей і мінералів в Мертвому морі найбільша в порівнянні з іншими земними водоймами - 340 грамів на літр (в десять разів вище, ніж в Середземному морі). Ця вода настільки щільна, що навіть людина, яка не вміє плавати, може спокійно лежати на поверхні. А в стані невагомості зменшуються навантаження на суглоби, розслабляються м'язи, покращується кровообіг, що корисно при захворюваннях опорно-рухового апарату.

У такому міцному розчині не здатна вижити жодна істота, власне, тому море і назвали Мертвим. Сольовий атаки не витримують навіть живучі мікроби, чим пояснюються антисептичні властивості місцевої води.
Але насправді море не зовсім мертве. Вчені виявили в ньому найдавніші мікроорганізми - архебактерии. Вони мають величезний резервом біологічно активних речовин і енергії і при взаємодії з людською кліткою здатні продовжити її життя. Ось чому продукт діяльності диво-бактерій - пелоїдні грязі Мертвого моря - настільки популярні у відпочиваючих.

побалуватися брудом
На питання приїжджих, де ж знаменита бруд, тут часто жартома відповідають: «А бруд закінчилася ...» І правда, в районі готелів ви не знайдете грязьових покладів, тому деякі готелі спеціально для своїх постояльців привозять і виставляють на пляжі контейнери з цілющою рідиною. Тоді починається справжня вакханалія. Це ж яке щастя - візництвом в бруді! Заради такого задоволення і купальний костюм не шкода зіпсувати. Головне - не забути сфотографуватися в замурзаному облич, а то ж знайомі не повірять, що солідний Федір Іванович готовий з власної волі догодити в бруд обличчям.

Унікальна за складом иловая сульфідна грязь Мертвого моря містить більше 100 мінералів, солей і мікроелементів. Вона набагато концентрированнее, ніж, наприклад, бруду неросійського курорту Саки або Тамбуканского озера Кавминвод, відповідно, сильніше її косметичне і терапевтичну дію.

І все-таки обмазиваніе на пляжі - швидше забава. А корисні протизапальні і гармонізують властивості пелоїди по-справжньому проявляються під час спеціальних процедур - обгортань, масок, аплікацій. Її застосовують для зняття стресів, при лікуванні суглобів, шкірних захворювань, таких як псоріаз і екзема. Під впливом грязі судини розширюються, кровообіг покращується, корисні мінеральні речовини інтенсивно вбираються клітинами шкіри, і в результаті знижується артеріальний тиск, розслабляються м'язи, розгладжуються дрібні зморшки.

Краса заради здоров'я
Вище йшлося в основному про лікуванні та оздоровленні, проте не секрет, що краса і здоров'я - речі взаємопов'язані. Той, хто стежить за своєю зовнішністю, тим самим захищає себе від багатьох недуг, а догляд за тілом неможливий без косметичних засобів. Крім того, результат активної море-терапії буде більш стійким, якщо після повернення додому підтримати його автентичної косметикою.

У давнину солі і воду Мертвого моря, яка за антисептичні властивості цінувалася на вагу срібла, римляни вивозили до себе на батьківщину. Зібрані в прибережних оазисах рослини використовували у виготовленні косметики, парфумів і лікарських зілля. Вони були дуже популярні і мали таку економічну важливість, що за володіння приморськими землями розгорялися справжні війни.

Сама божественна Клеопатра в пошуках рецептів краси і вічної молодості захотіла випробувати чудодійну силу дарів Мертвого моря, про який вже тоді складали легенди. Вона пустила в хід всю свою чарівність, щоб роздратувати Марка Антонія на видобуток «солоної перлини». А коли він виконав її примха і завоював частину узбережжя, єгипетська цариця повеліла побудувати там фабрики для виробництва засобів по догляду за тілом. Залишки античних споруд для виготовлення масел з рослин були недавно виявлені всього в декількох сотнях метрів від готельного комплексу в Ейн-Бокек. Сьогодні туди можна сходити на екскурсію.

У наш час косметика на основі мінералів Мертвого моря і трав Іудейській пустелі затребувана в усьому світі. Виробництвом таких коштів займається понад 80 ізраїльських компаній. Природно, продукція місцевих фірм широко представлена в магазинчиках при готелях і в торговому центрі курортного селища. В асортименті - маски для обличчя, солі для ванни, всілякі креми, шампуні, гелі і так далі. Ну і, звичайно, бруд! Її продають у вигляді порошку (кілограмова упаковка з чотирьох пакетиків по 250 грамів коштує 40 шекелів, тобто приблизно 300 рублів). Це, до речі, відмінний сувенір з поїздки для знайомих. Нехай брудняться на здоров'я.

Похожие страницы