Як вибрати налобний ліхтар

Так само деякі виробники допускають можливість з'єднання двох спальників в один, що дозволить зігріти один одного при особливо екстремальній ситуації. На таких моделях є маркування у вигляді букв «L» і «R». Моделі одного й того ж виробника підходять один до одного найкраще, оскільки не виникне не який деформації при їх складанні.

При виборі спальника особливу увагу варто приділити його довжині. Стандартні розміри від 185 см до 200 см. Неправильно підібраний за розміром спальний мішок додасть вам додаткову вагу і займе набагато більше місця у вашому рюкзаку або сумці, що вкрай важливо для тих, хто збирається в піший похід або експедицію.

Дуже зручні спальники з капюшоном, який при нагоді може замінити вам подушку. Такі спальники не дозволять замерзнути, оскільки саме через голову втрачається найбільшу кількість життєво-важливого тепла.

У літній період можна озброїтися одне або двошаровими спальниками. Вони, як правило, не дуже важкі і важать трохи менше кілограма. Завдяки тому, що вони мають мало шарів, то будь-яка нерівність на поверхні грунту буде дуже відчуватися, що створюватиме додатковий дискомфорт. Що б цього уникнути рекомендується використовувати спальний мішок у поєднанні з килимками - пінками. Гранична рекомендована температура при експлуатації таких спальників варіюється від +10 до 0 градусів Цельсія. За таких умов можна вільно спати на відкритому повітрі, не використовуючи при цьому намет.

Навесні або восени можна використовувати спальники, призначені для зимових умов з граничною температурою від -5 до -10 за Цельсієм. Їх маса може досягати до 1,5 кг. Що навесні, що восени велику кількість вологи може затьмарити будь щасливі моменти в житті будь-якого туриста. Що б хоч якось убезпечити себе від цього, рекомендується використовуватися в поєднанні зі спальниками килимки вже більш щільні і товсті, для більшого захисту. Намет варто вибирати таку, яка здатна захистити від дощу і вітру, що б вона не промокала і не вбирала вологу.

У зимовий період ви повинні озброїтися, що називається до зубів: дуже теплий, але не особливо важкий спальний мішок, якісний щільний килимок, надійна міцна намет з ветрозащитой, яка здатна витримати вагу снігу при рясному снігопаді. При сильних морозах варто вибирати спальник трьох або чотиришаровий, наприклад, Pinguin EXPERT - тримає до -29 градусів при вазі всього 2.05 кг, а термобілизна забезпечить додатковим теплом і захистом.

І в завершенні скажу, що при покупці варто звернути вашу увагу на той факт, що у кожного виробника своя температурна шкала. Тому, спальники різних виробників з вказаною на них однаковою температурною шкалою на практиці будуть значно відрізнятися за своїми термоізоляційних властивостях.

Похожие страницы