Чого не вистачає для комфортного польоту?

На закуску залишив ложку меду. На мій погляд, все не так вже й погано. Правда правда. Спасибі операторам за чуда види природи: наприклад, підводні гроти виглядають просто дивовижно. Творці в цілому непогано відтворили побут бразильців, вклавши в картину як яскраві, так і зовсім неприємні тони цієї величезної країни. Сподобалася піднята тема - незаконна трансплантологія (спасибі, що на цей раз творці позбавили нас від мутантів-вбивць, некромантов канібалів і т. П., А то вже набридло). Режисером ця блискуча і актуальна на сьогодні ідея, про пересадку органів, реалізована дуже і дуже слабко.

Резюмую. При всій дебільності сценарію і фальшивості більшості акторів можна глянути кіно разок. Все ж є в цій темній палітрі пара світлих плям.


Нічого особистого тільки бізнес.

Світ повний нерівності: одні змушені вмирати у злиднях і не мають навіть одного шансу на виживання, а інші можуть купити собі в якомусь сенсі навіть друге життя. Єдина проблема - це життя треба у когось забрати, але ... за великі гроші можливо все. Фільм під назвою «Туристас», незважаючи на жанрову приналежність, містить одразу кілька цікавих думок, що стоять осмислення.

 Група американських туристів їде до Бразилії, щоб дешево відпочити, дешево побухати, хтось недорого потрахаться, загалом за пару сотень баксів покористуватися країною третього світу. Так було завжди - розвинені країни по повній юзалі бідніших сусідів, причому представники перших частенько вели себе не кращим чином, користуючись своїм привілейованим становищем. Але рано чи пізно терпіння місцевих жителів може лопнути, та й платити за всі послуги теж треба не парою брязкіток і пляшкою «зеленого змія». Друга гарна думка - розвинуті капіталістичні країни і їх громадяни одного починають страждати від жорстких ринкових відносин і дикого капіталізму, який самі ж і ввели в такі країни як Бразилія. Але, втім, досить про політику.

Фільм на початку розвивається за законами жанру - весела молодь знайомиться і безтурботно розважається (до речі, бразильська party і зав'язка в цілому виглядає досить природно і не надумано), не помічаючи розставлених мереж місцевих двоногих хижаків, які, як відомо, найнебезпечніші. Далі класичний похмурий будинок в глушині, що наводить на аналогії з «Техаської різаниною» і ще парою десятків хорроров, але на цьому схожість закінчується, тому що «Туристас» - це не «різанина по-бразильськи», та й ужастиком його можна назвати лише умовно. Фільм Джона Стокуелла - це просто боротьба за життя як вона є, без дурного прямування канонами жанру, використання всяких примітивних «Бу» та інших дешевих операторських і звукових прийомів.

 Саме реалістичністю, простотою і природністю сюжетних рішень підкуповує фільм, що природно може не сподобатися шанувальникам класичних трилерів / жахів, які очікують розважального та кривавого замісу, тупий біганини по будинку і джунглях і чогось ще начебто невбиваних лиходіїв. Усього цього тут немає. Зате є прекрасна природа і відмінно вибрані місця для зйомок, захоплюючі і гострі підводні сцени, що місцями досить близько наближає картину до «Санктум». Всі герої напрочуд адекватні, і, що досить рідко буває в хоррорах, зовсім не викликають роздратування. Не обійшлося і без кривавих епізодів, причому знято на рівні, жорстко і натуралістично, тому подивитися є на що і з цього ракурсу. Але головне, фільм напружений, тут є сюжет і чітка ідея, яка витримана до фіналу. Нарешті, стрічка попереджає: «У дешевого відпочинку може бути зворотна сторона, тому відпочивайте добре, але будьте обережні».

Похожие страницы