В якій країні шукати коханця

В якій країні шукати коханця

Першою йде найбільша річка, яка по праву вважається пам'яткою Алтаю. Катунь найбільша, повноводна ріка і це можна зрозуміти з назви, адже з місцевого перекладається як «господиня». Початок Катунь бере з льодовика Геблера на схилі гори Білуха. У верхів'ях річка робить петлю навколо Катунського хребта, її вигин нагадує підкову (так і називають Катунського підкова). Місцями річка носить гірський характер, а на рівнині приймає спокійне, вальяжно перебіг. Т.к. харчується Катунь від льодовика, то навіть у літній час температура не піднімається вище 15


2. Річка Бия.

Бия слід відразу за Катунь по водності. Бере початок вона з Телецкого озера і протікає ще на 300 км. Бия дуже чиста річка, вода в будь-який час року залишається прозорою. У верхній течії це бурхлива і порожиста річка, в нижньому спокійна і судноплавна. Бия це гарне місце для відпочинку завзятих рибалок, адже на всьому протязі річки рибних місць безліч. У Бії водяться такі риби як таймень, ленок, харіус, стерлядь, судак, щука, окунь, минь, язь, лящ, плотва, чебак та ін.


3. Річка Лебедь.

Сильно відрізняється від інших річок Алтаю своїм спокійним перебігом на всій протяжності річки. Завдяки такому течією вода прогрівається добре і влітку в ній спокійно можна купатися.


4. Третя річка.

На відміну від попередніх це міні-річка, але знаменна вона не тим - велика кількість водоспадів ось, що приваблює людей. Так само сама місцевість - красиві скельні утворення і легка доступність. Екскурсії до водоспадів Третин річки вже стали традицією серед туристів.


5. Річка Чулишман.

Це найбільша притока Телецкого озера і 70% вод входять приносить Чулишман. Бере почало в гірському озері Джулукуль на висоті 2200 метрів вище рівня моря і впадає в південну частину Телецкого озера. Ця річка щороку приваблює безліч туристів-водників, завдяки великій кількості порогів дуже добре підходить для сплавів.


6. Річка Відчуваючи.

Найбільший приплив річки Катунь. У долині Чуи розташоване урочище Калбак-Таш відоме наскельними малюнками. Найцікавіше це побачити злиття Чуи і Катуні - злиття двох великих, бурхливих, гірських річок. Це видовище можна спостерігати з оглядового майданчика (є під'їзд для авто).

Похожие страницы