Де затишно і недорого зупинитися

Де затишно і недорого зупинитися

Ільменський заповідник - державні природний заповідник. Він знаходиться в центральній частині Челябінської області, і знаходиться на околиці міста Міас.

Ільменський заповідник заснований 14 травня 1920 по Декрет В.І.Леніна. Він був одним з перших заповідників, створених у нашій країні, і займає 34 місце за площею серед заповідників Росії.


Ільменогорскій комплекс розташований в південній частині Сисертское-Ільменогорского антиклинория Східно-Уральського підняття, має складчасто-блокової будова і складний різними за складом магматичними і метаморфічними породами. Найбільший інтерес представляють тут численні унікальні пегматитові жили, в яких зустрічаються топаз, аквамарин, фенакіт, циркон, сапфір, турмалін, амазоніт, різні рідко-метальнимі мінерали. Тут вперше в світі були відкриті 16 мінералів - ільменіт, ільменорутіл, калійсаданагаіт (калійферрісаданагаіт), Канкрін, макарочкініт, монаціт- (Ce), поляковіт- (Ce), самарскіт- (Y), Свяжин, Ушков, Фергусон-бета- (Се ), фторомагнезіоарфведсоніт, фтороріхтеріт, хіоліт, чевкініт- (Ce), ешініт- (Ce).

Площа Ильменского заповідника - 303,7 кв.км

У заповіднику озер - 30

Мінералів - 264 видів

Вперше у світі відкриті в Ильменах - 16 видів

Ліси займають 85% площі заповідника

Вищих рослин - 832 види, з них:

реліктів - 51
ендеміків - 23
занесених до Червоної книги - 32

Ссавців - 59 видів

Птахів - 174 види, з яких 125 видів гніздяться в Ильменах

Амфібій - 4 видів


Рептилій - 6 видів

Риб - 18 видів

Загальний обсяг фауни безхребетних за експертною оцінкою 10-12 тис. Видів

Ільменський державний заповідник також має і Музей, який може відвідати кожен бажаючий, причому для простого відвідування не потрібно нічого, тільки сказати з якого ви міста, і скільки чоловік з вами прийшло.


Мінералогічний музей Ільменського заповідника знаходиться на першому і другому поверхах будівлі, там ви побачите екземпляри багатьох каменів і мінералів, біля кожного з них можна прочитати опис і деякі дані даного екземпляра. Причому, там знаходяться не тільки маленькі камінчики, але і великі брили, які можна розглянути з дуже близької відстані.

Тваринний музей Ільменського заповідника знаходиться на третьому поверсі будівлі. Там можна побачити опудала деяких тварин, комах і птахів, знову-ж з описом. А найцікавіше - це те, що в тваринному музеї Ільменського заповідника створені кілька сценок (на жаль застиглих), на які зображені тварини в своєму природному середовищі існування, що займаються своїми повсякденними справами - наприклад - зграя вовків, що напали на оленя. Дана картина дуже вражає.

Бажаючі можуть найняти екскурсовода, особисто я раджу вам це зробити, професіонал вам розповість і покаже все в подробицях, у всякому разі, якщо ви приїхали туди не з метою просто подивитися, а ще й дізнатися, то варто скористатися послугами екскурсовода.

Вартість екскурсії близько 300-500 рублів за компанію, причому існують знижки, наприклад за дітей платити не потрібно.

Для отримання більш докладної інформації ви можете звернутися до довідкового центру Ильменского заповідника за телефоном: (8-3513) 59-18-48

Дуже шкода, але фото і відео зйомка в мінералогічному і тваринному музеї Ільменського заповідника заборонені.

А з недавнього часу вхід в сам заповідник, в ліс, до озер і т.д. заборонений, тому далі музею пройти і подивитися не вийде.

Бажаю вам вдалого культурного відпочинку, і сподіваюся, що кожна людина в Росії, хоча-б раз у житті, відвідає музей Ільменського заповідника!

Похожие страницы