Їдемо в Крим - знайомство з Феодосією

Їдемо в Крим - знайомство з Феодосією


Влітку для туристичних груп у шлюзів, побудованих на території музею, організується навчальна промивка. Відвідувачі можуть намити даний Лапландско золото. Там же продається золотоносний пісок, який можна промити або в музеї, або вдома, повернувшись з поїздки. Промивання можлива навіть у зимовий час, так як для цього є спеціально облаштоване крите приміщення.

Новоявленим старателям потрібно пам'ятати, що хоча пошук золота і дозволений в рамках Права кожної людини на природу у Фінляндії, але не на всіх територіях можна тренуватися без ліцензії.

На території Танкаваара, Івалойокі, Оааніла і Лемменйоки розташовано більше 200 діючих копалень, де за зовсім невелику плату можна намити власний самородок.

Самостійно намивав золото людині буде корисно познайомитися з інформацією та вимогами, що пред'являються до миття золота. Як говориться в Правилах, будь-який громадянин Євросоюзу може організувати власне освоєння родовищ золота.

Експозиція

У той день, коли ми були, промивка золота, до нашого жаль, не здійснювалася. Напевно, на неї треба було попередньо записатися, а можливо ми приїхали просто у вихідний день. :(

Намагалися розпитати дуже колоритного на зовнішність фіна, який за сумісництвом і старатель, і екскурсовод, і продавець каменів, але так нічого і не зрозуміли. Пошкодувала, що ні сфотографувалися з ним - зовнішність у фіна аж надто колоритна! Ось такими саме і були в ті давні часи справжні старателі :)

Нафотографувавшись на тлі будинків села золотошукачів, таких, як у фільмах, ми вирушили оглядати околиці і наткнулися на будиночок з скляних пляшок. Хто і коли збирали цей будиночок, невідомо. Усередині будиночка ми побачили кришки від цих самих пляшок - цілу гору. Прикольний такий будиночок!

будиночок з скляних пляшок

Якийсь фін випив купу пива і вирішив не позбуватися від величезної кількості пляшок і кришок і пустив їх у справу, а справа це вам не хухри-мухри, а будівництво будинку!

Влітку, напевно, тут живеться досить непогано. Прогулюючись по околицях, ми побачили хатини золотошукачів і те місце, де промивається золото.
Подумки ми переносимося в ті часи, коли була «золота лихоманка», а вона була практично в кожній країні, у міру того, як виявлялося золото.

Ми купили невеликий флакончик, швидше мізерний :), його навіть і не видно у всій цій колекції. Всього 1 мг золота плаває в ньому. Флакончик упакований в невеликій поліетиленовий пакет, підписаний:

Іноді беру цей флакончик і, перевертаючи, дивлюся, як дрібні лусочки золота повільно плавають у воді, думаючи про те, що заради нього люди йшли в незвідані краї, терпіли негаразди і втрачали багато чого: здоров'я, близьких, а можливо і життя, і все для того, щоб заволодіти золотом і стати багатими.

Наступного разу ми приїдемо в Танкаваара влітку, щоб взяти участь в самому процесі промивки золота і відчути самим - як це бути старателем.

Похожие страницы