З четверга на п ятницю Папа

Герман Турський

[лат. Григорій Turonensis, мирське ім'я Георгій Флоренції, лат. Georgius Флоран] (30.11.538 / 9 арвернов, сучас Клермон-Ферран, Франція - .. 15 / 19.11.593 / 4 турон, сучас Тур, там же) св. (Пам. Зап. Лист 17) Еп. Турон, зап. церковний письменник, історик, агиограф.

 

Належав до сенаторскому аристократичного роду Флоренції, котрий входив до кола вищої політичної еліти Галлії.Представники цього роду займали неск. провідних єпископських кафедр: дід, на честь догрого Г. Т. отримав своє ім'я, був єпископом рЛінгони (суч. Лангр), дядько по батькові, св. Галл, - єпископом арвернов, дядько по матері, св.Нікетій, - єпископом Лугдуна (суч. Ліон). Освіта Г. Т. отримав під рук. святих Нікетія і Галла, пізніше історик писав, що в арвернов його навчання полягало лише в читанні Свящ.Писання. Проте в його творчості простежується знайомство і з античними творами («Енеїдою» Вергілія, «Змова Катіліни» Саллюстия, працями Плінія Старшого, Авла Геллі і Горація), до-рої, ймовірно, відбувалося з вторинних джерел - навчальних компендіумів, поширених в епоху пізньої античності.

 

Важко захворівши, юнак дав обітницю у разі одужання присвятити себе служінню Церкви, це обіцянку він впосл.виконав. Після смерті єп. Галла (551) Г. Т. здійснив паломництво до могили мч. Юліана Бріватского, а після повернення в арвернов продовжив навчання під рук.св. Авіта, єп. Арвернского. В 563 м Г. Т. був висвячений у сан диякона. Незабаром знову уражений тяжкою хворобою, здійснив паломництво до могили св.Мартіна Милостивого, одного з найбільш шанованих галльських святих, де отримав чудесне зцілення.Після цього він залишився в турон у свого родича єп. Евфрония, а в 573 р був обраний його наступником. Св. Венанцій Фортунат повідомляє про цю подію в поемі «Ad cives Turonicos de Gregorio episcopo» (К городянам Турон про єпископа Григорія).

 

Боротьба між синами кор. Хлотаря I (Сигиберт I, Хильпериком I і Гунтрамном), розділив Франкське королівство на 3 частини (Австразию, Нейстрию і Бургундію), була пов'язана з долею кафедри Турон.Еп-ство турон, будучи самої зап. частиною королівства Австразія, до-рим правил кор.Сигиберт I, було відрізано від нього землями кор. Хильперика I, який володів Нейстрії, і Гунтрамна, в чиїй владі перебувала Бургундія.Після смерті Сигиберта I (575) Г. Т., будучи його прихильником, підтримав його вдову, кор.Брунгільду, і сина покійного, кор. Хильдеберта II, в умовах, коли територія єп-ства опинилася під владою Хильперика I.Проти Г. Т. плелися інтриги, його не раз звинувачували в зраді і нехтуванні посадовими обов'язками.Проте щоразу він переконливо доводив власну невинність.

Возможно, вам понравится
Дитячий парк розваг в
Дитячий парк розваг в
Леголанд в Німеччині. Lego
Леголанд в Німеччині. Lego
Великдень у Німеччині
Великдень у Німеччині

Переклад Google & NBSP; & mdash; & NBSP; Національна Ідея
..

Похожие страницы