Чим запамятається відпочинок

Чим запам'ятається відпочинок

Для армійських «берців» застосовують в основному свинячу кирзу. Добре, коли черевик зроблений з одного суцільного і «безшовного» шматка шкіри - такий варіант більш міцний і сухий, але коштує дорожче. Нубук, якщо він без спеціальної «воскової» обробки, дуже вразливий до різних ушкоджень. Туристичне бездоріжжі невблаганно залишає на такому взутті борозни і шрами. Крім того, цей вид шкіри є гігроскопічним. Інша справа - виворотка і замша, які більш стійкі до механічних пошкоджень і воду пропускають менше, тому і використовуються частіше. Товщина і жорсткість шкіри повинні бути достатніми для захисту стопи і збереження взуття в необхідній формі.


Сучасну туристичну взуття виготовляють з використанням мембранних матеріалів, які не пропускають вологу ззовні, зате виводять зайву зсередини. Особливою популярністю користуються мембрани американського виробника GoreTex та німецького SympaTex. Мембрани GoreTex дорожчі, а також ефективніші, але їх головним недоліком є засмічення мембранних пір, чого немає у «безпорового», але гірше «дихаючого» конкурента. Модель Dachstein Soft Step Light з мембраною SympaTex не протікає 12:00 (перевірено). І такі властивості матеріалу зберігаються протягом одного-двох років, після чого мембрана практично повністю втрачає свою вологостійкість. Рясна роса на луках, тривалий дощ і снігові замети взуття витримує значно гірше, ніж разове занурення у воду.

- Зверніть увагу на те як добре взуття утримує ногу. Тобто високі і добре шнуровані черевики захистять вас від розтягувань, розривів та інших травм.

- Огляньте протектор. Важливо що б він був правильної чіпкою форми - адже в таких черевиках і по снігу і по мокрих скелях. Правильний протектор це ваша безпека. Якщо ви купуєте справжню туристичну взуття, то щодо якості протектори можна не хвилюватися - імениті фірми не допускають промахів в такій справі.

- Присутність амортизуючих елементів це безсумнівно плюс, але одне тільки присутність їх може зробити взуття набагато дорожче, а вони все таки не критичні.

- У високих моделях язичек повинен бути пришитий як до низу, так і з боків у вигляді складки. Це замтно утеплює взуття.

- Устілки повинні бути виконані на каучуковій основі з полімерним антибактеріальним покриттям. Такі устілки добре сохнуть, не пахнуть і довго носяться.

- Шнурки не повинні бути тонкими і гладкими. Так само повинні протягується НЕ через дірочки, а через спеціальні гачки / запонки і ні як інакше.

- Пом'якшуючі подушечки. Дуже добре і зручно коли вони є на черевиках. Адже якщо п'ята і носок добре захищені складками шкіри, то з боків нога залишається більш вразливою.

Похожие страницы