Індія для закоханих пар

Індія для закоханих пар

Звичайно, внесок Фінікії у світову культуру, кораблебудування і мореплавання значимий для всієї планети, однак безпосередній вплив відчули культури найближчих народів - Мала Азія, Сирія, Палестина і навіть Греція.

Фінікійці були майстерними мореплавцями, які створили кораблі для плавання на всілякі відстані. Вони змогли обійти всі узбережжя ближніх морів - Середземного і Егейського. Майстри будували судна і для експедицій, в які відправлялися їхні сусіди з Перської затоки і Червоного моря.

З 609 по 595 роки до нашої ери фінікійці, перебуваючи під єгипетським управлінням, за кілька спроб змогли оплить весь материк Африка.

Для подібного стрімкого розвитку кораблебудування Фінікія мала такі сприятливі умови:

зручні численні морські бухти;
річкові гирла, які стали хорошим притулком для судів за часів шторму;
велика кількість спеціальної деревної породи (дуб і ліванський кедр), а самі дерева росли біля узбережжя.

Часи з 1200 по 700 роки до нашої ери стали періодом активного і прогресивного фінікійського кораблебудування і морської слави. На середземноморському узбережжі утворилася продумана інфраструктура незліченних портів. Всі кораблі, торгові і військові, які відправлялися фінікійцями, могли дістатися безперешкодно в будь-який пункт призначення.

Мореходци з Фінікії знали і на островах Англії, і в Південній Африці де розташувався мис Доброї Надежди.Карфаген - один з центрів фінікійської культури

Коли мореплавці відправлялися в недалеке плавання, то вони користувалися легкими торговими кораблями, які мали весла, а рейковий вітрило було прямим. А ось для далеких подорожей підходили торгові і військові судна, які були набагато масивніше, їх палуби були водонепроникними. На деяких швидкохідних військових моделях - галерах, також була пара рядів весел, забезпечуючи маневреність і всепогодность.

Фінікійці ж на півночі Африки заснували Карфаген - місто, який незабаром став самостійним і могутньою державою, які розгорнули велику кампанію по створенню колоній на західноафриканських землях.

Так як фінікійці стали головними мореплавцями у всьому Середземному морі, здійснюючи торгівлю з усіма державами трьох континентів, то вони скористалися своєю перевагою, почавши створювати колонії на європейських і африканських узбережжях. Звідти вони могли отримувати різні корисні копалини і людей для работоргівлі.

Однак крах Фінікії почався тоді, коли виникло протистояння з греками за середземноморську акваторію. Греки і римляни змогли витиснути фінікійців зі своїх територій, також перемога послідувала і в північній Африці.

Похожие страницы