Снігові гармати в Альпах

Швейцарський гірськолижний курорт Енгельберг встановлює снігові гармати на одній з найдовших трас в Альпах.
Дванадцяти кілометровий спуск з льодовика Тітліс в долину до міста з перепадом висот в 2000 м ... За останні три роки компанія, власник підйомників, вклала 5.3 млн євро в цей проект, щоб гарантувати сніг на трасі з самого верху до низу.
Все снігові гармати будуть встановлені до початку зими. "Ми турбуємося про сніговому покриві, зміни клімату дуже значні. Тепер ми зможемо запропонувати гостям курорту гарантований сніг на одній з найдовших трас в Альпах з грудня по квітень", - розповідає Марія Ферретті, директор з маркетингу курорту.
Сьогодні курорти все частіше думають про штучне засніження, і все більше число лижників і сноубордистів при виборі курорту звертають увагу на те, чи є там снігові гармати.
Снігові гармати підтримують життя багатьох гірськолижних курортів при малосніжних погодних умовах. Вони забезпечують снігову базу на початку сезону і додатковий покрив при недостатній кількості натурального снігу.
Французький курорт Тінь встановив першу гармату 15 років тому. Зараз їх понад 300 і вони виробляють 900 тис куб.м снігу кожну зиму. Витрата енергії при цьому становить 3 млн. Кіловат.
Для роботи снігових гармат потрібна температура близько 0 град C. Тільки тоді дрібні краплі води, які розпилюють гармати під високим тиском, зустрічаючи холодне повітря, перетворюються в сніг.
Цей сніг не такий пухнастий і м'який, як сніжинки Матінки Природи, але для більшості любителів снігових видів спорту це краще, ніж нічого.
Однак, навряд чи вони не замислюються про те, чим це обертається для навколишнього середовища ...
Снігові гармати споживають велику кількість електроенергії і на думку багатьох екологів, знижують запаси цінних водних ресурсів.
"Снігові гармати завдають непоправної шкоди горам і екології. Вони працюють на воді регіону і споживають енергію, - вважає Пітер Луті, представник швейцарського відділення фонду" Охорона природної спадщини ". - Для роботи гармат і зберігання води повинні бути вириті величезні резервуари, прокладені трубопроводи" .
У минулому деякі курорти використовували хімічні реагенти, що дозволяють заморожувати воду при високих температурах. Це давало можливість виробляти більше снігу, але зараз ця практика припинена.
Для багатьох з нас, лижників і сноубордистів, снігові гармати - дилема, над якою варто задуматися. Звичайно, ми хочемо зберегти і захистити гори, але хочемо і кататися ...
Простого рішення немає ...

Похожие страницы