Що краще для туриста: картка, чек або готівка.

Список екзотичних валют, з якими працюють українські банки, обмежений канадськими та австралійськими доларами, шведськими, данськими і норвезькими кронами. Тому якщо Ви вирушаєте в екзотичну країну, Вам простіше всього буде обміняти гривні на долари або євро, а вже на місці обміняти їх на місцеву валюту. Можливо, Вам навіть не знадобиться обмін - у багатьох екзотичних країнах доларами можна розраховуватися як національною валютою.
Для вивезення валюти з України можна скористатися платіжною карткою. При цьому треба пам'ятати про витрати на конвертацію та переведення у готівку грошей в банкоматі. За рахунок конвертації власник картки може втратити від 5% до 20% суми, що знімається. Тому має сенс відкрити мультивалютну картку, на яку можна зараховувати гривні і євро, а потім знімати необхідну валюту.
Користуючись картою за кордоном, Ви зіткнетеся з ще одним видом витрат - комісією за видачу готівки в банкоматі, яка становить 1-3% від суми, що знімається (але мінімум 3-5 доларів або євро). Не варто також забувати про те, що в деяких країнах у Вас можуть виникнути проблеми з пошуком банкомату.
Вивозити валюту можна також за допомогою дорожніх чеків, які представляють собою іменний сертифікат на певну суму грошей. Приїхавши за кордон, їх можна як обміняти на місцеву валюту, так і розраховуватися ними в деяких готелях, ресторанах і магазинах. Якщо ви не використовуєте чеки, їх можна буде обміняти на гроші в Україні.
Українські банки надають чеки номіналом 50, 100, 500, 1000 в доларах і 50, 100, 200, 500 в євро. Щоб їх оформити, потрібно надати громадянський та закордонний паспорт.
Дорожніми чеками або карткою зручніше розраховуватися в США і Європі. Щоб їх відновити в разі втрати, потрібно звернутися в банк, поліцію або Всесвітню службу відшкодування. Обміняти чеки на готівку можна безкоштовно, якщо в країні, в якій знаходиться турист, є відділення Тhоmas Сооk або Аmеriсаn Ехргеss. Якщо немає - банки беруть комісію при обміні чека до 10%, якщо валюта чека не збігається з місцевою валютою - до 20%.
Майбутнім туристам також потрібно пам'ятати про те, що в розпал туристичного сезону можуть виникнути труднощі з придбанням чека.

Похожие страницы