Вогні Хошиміна

Многіе туристи починають свою подорож по Південно-Східній Азії з Сайгона (Хошимін) - неофіційної столиці В'єтнаму, міста хаосу, неонових вогнів і доброзичливих людей. Хошимін - найважливіший порт і перевалочний пункт численних мандрівників, по кілька місяців їздять по Азії. З Сайгона літають літаки в Камбоджу, Австралію, Росію та інші країни. З нього ж відходять автобуси і човни в інші міста і держави.

Хошимін, як і весь В'єтнам, - дуже недороге містечко, яке користується популярністю у бекпекеров (рюкзачнікамі, або дикуни). Якщо не розмахувати пачками грошей, то тут досить безпечно. Юні дівчата приїжджають сюди самі, без батьків, і залишаються задоволеними пригодами.
Про ціни можна судити хоча б з такого прикладу. Проживання в затишному гестхауса на бекпекерской вулиці в центрі міста коштує в середньому 8 дол., Щільний обід - від 1 дол., Квиток на автобус з кондиціонером і телевізором до курортного Далата обійдеться в 5-10 дол.
Якби не висока вартість авіаквитків, вже мільйони росіян колесили б по В'єтнаму. Ще б пак, адже це так заманливо - витратити за кілька тижнів подорожі всього 300 дол. І привезти додому масу вражень і купу незвичайних подарунків.

Для тих, хто має в своєму розпорядженні необмеженими моральними і матеріальними можливостями, в Сайгоні відкриті розкішні готелі. Тут все, як годиться: басейни на даху, швейцари біля дверей і лімузини біля під'їзду. Втім, поживши пару днів в цьому місті, навіть самий вибагливий людина часто пересідає на мотобайк - так зручніше пересуватися. Нещодавно Хошимін відвідали зірки Голлівуду - Анджеліна Джолі і Бред Пітт, які, до речі, теж роз'їжджали вулицями на мотоциклі. У кожного городянина є не тільки мотобайк, але і мобільний телефон престижної марки. Побачивши в руках селянина Nokiа останньої моделі, ви напевно удйвітесь: "Так вони тут шикують!" Нічого подібного, це всього лише майстерна імітація, приблизно як китайські годинники Rolех по 200 руб.

Що являє собою сучасний Сайгон? Уявіть собі місто, забудований різнокольоровими безглуздими будинками, повитий ілюмінацією і стирчать на всі боки чорними проводами. Не забудьте додати до цієї картини червоні прапори, піонерів в галстучках і потоки мотобайків. Розбавте зображення забетонованими парками, заставленими бонсай і наповненими людьми в гамаках або гравцями в бадмінтон. Ось так приблизно і виглядає Хошимін. Його не назвеш чарівним, швидше він цікавий.
І найцікавіше в ньому - жителі, які привітні, товариські і спортивні (раз у раз виконують присідання і віджимання). Мабуть, нам варто перейняти у них цю чудову звичку. Наприклад, при затримці авіарейсу росіяни нервово наповнюють келихи, американці не менш нервово відкривають ноутбуки, а в'єтнамці починають займатися ... гімнастикою.

Дозвольте потиснути вашу руку
Оглянувши величезна кількість гестхаусов, ми з напарницею зупинили свій вибір на Nhu Lan Hotel, оскільки тут через кілька днів мав припаркуватися автобус на Далат. Ми моментально потрапили під чарівність господині закладу - діловитої дами з низьким, хрипким голосом. Я не люблю різкі високі звуки, тому такий рідкісний тембр мене просто зачарував. Дбайлива, як матінка, дама давала нам корисні поради относітелию переміщення по місту, допомагала упаковувати фрукти в коробку і розповідала про те, наскільки важливо дотримуватися обережності в Сайгоні.
Звичайно, не всі городяни настільки люб'язні, але багато раз у раз нагадували мені про необхідність берегти свою сумку в людних місцях. Деякі незнайомці знизували мені руку, посміхалися і бадьоро йшли далі. Сучасні в'єтнамці дуже пишаються своїми знаннями в області "варварських" звичаїв європейців, ось і прагнуть їх продемонструвати. А адже якихось 20 років тому більшість аборигенів при зустрічі не руку простягали, а злегка кланялися.

Отже, чим же зайнятися в Сайгоні? Пам'яток в місті чимало, але я насамперед вирушила в книжковий магазин на вулиці Dong Khо, 185. Тут можна розжитися картами та іншими корисними папірцями. Мене найбільше цікавили гайд-буки по місцевій флорі і фауні, але, на жаль, замість них продавці пропонували визначники птахів ... Британії. Шкода, адже природа Індокитаю незвичайна, тому і літератури про неї хотілося б знайти якомога більше. Цікаво, що чимало серйозних книг про рослини і тварин В'єтнаму видано в ... СРСР, так що і шукати їх доводиться в Росії.
До речі, всі ці байки про в'єтнамців, які нібито повсюдно говорять по-російськи, не витримують ніякої критики. Навіть пані ринках максимум, на що можна розраховувати, - це російські слова привітання та подяки. А ось тепле ставлення місцевих жителів до дружньому російському народові - чиста правда.

В Сайгоні безліч музеїв, найпопулярніший з яких присвячений історії війни. Відвідування такого сумного місця залишає важке враження, так що варто гарненько подумати, потрібно вам це чи ні. Тим більше якщо натура у вас вразлива ...
Набагато приємніше просто прогулятися по місту, розглядаючи абсолютно не поєднується між собою архітектуру. Косі будівлі зі скрипучими гратами змінюються в центрі Сайгона красивими спорудами на зразок Палацу возз'єднання, старої пошти та Народного комітету Хошиміну (мерія).

Складнощі перекладу
Символ міста - собор сайгонським Божої Матері - хочеться подивитися хоча б через його незвичайної назви. У 1877 році французи вирішили відтворити в Хошиміні частинку своєї країни, ось і затіяли будівництво копії Нотр-Дама де Парі. Мабуть, вони не дуже старалися, бо собор вийшов абсолютно несхожим на паризький. Проте він досить витончений, а по його струнким 40-метровим башт можна орієнтуватися в місті.
Цегла для стін собору транспортували з Марселя, а саме будівництво обійшлося приблизно в 2,5 млн франків. Так що в'єтнамці по праву пишаються цією спорудою.
Під час прогулянок я часто виходила до собору і навіть встигла з ним зріднитися. Це найбільший католицький храм Азії, всередині якого проходять служби. Відвідавши одне такий захід, послухавши спів, подивившись на красивого смаглявого священика в рясі, я задумалася про сенс слів Редьярда Кіплінга: "3апад є Захід, Схід є Схід". По-моєму, не такі вже ми й різні ... Принаймні мене у В'єтнамі частенько розуміли навіть без слів.

Перед входом в собор розбитий невеликий парк, де мені пощастило спостерігати наречену і нареченого - обидва в білих шатах і дуже красиві. Тут же постійно тиняються продавці сувенірів і цікавість молодь. Перші продають марки і набори старовинних монет. Якщо захочете повеселитися, уважно придивіться до таких наборів. Чого там тільки немає - і жетони з казино, і іграшкові гроші, і навіть гудзики. Втім, справжні монетки 1939 року випуску теж є, до того ж коштують зовсім недорого.

Сидіти в парку, притулившись до скульптури сайгонським Богоматері, вельми приємно, але неспокійно - молодь постійно намагається попрактикуватися на чужинця в англійській мові. Це дуже симпатичні і виховані юнаки і дівчата, раз у раз заливисті сміхом від збентеження. Особливо мені сподобався хлопець, який завів зі мною світську бесіду:
- Ду ю кінг?
- Король? Я не король! - Здивувалася я, тому що king - "король" по-англійськи.
- Ось ду ю кінг ін кантрі? - Продовжив хлопчина, інтелігентно поправляючи окуляри.
- У Росії немає короля, у нас тільки президент.
В результаті виявилося, що він намагався дізнатися моя думка про В'єтнамі і таким загадковим чином вимовляв слово think - "думати".

Крижаний місто і співаючі фонтани
Сайгон - це не тільки місто музеїв і храмів, але і столиця розваг. І в ньому, і за його межами знаходиться багато різних парків і клубів, так що зробити вибір нелегко. Я вирішила відправитися в найдальший і великий культурно-розважальний центр - Дамс, або парк Озера лотосів, і нітрохи не пошкодувала про це.
Дамс розкинувся на величезній території, так що тут можна провести цілий день. Парк розділений на 30 ділянок, кожен з яких пропонує відвідувачам щось цікавеньке: ресторани на воді, концертні майданчики, атракціони, озера, річки, Королівський сад, сади орхідей і кактусів і багато іншого.
Цікаво, що за весь день в цьому чудовому парку я зустріла лише одну блідолицього, і то він був місцевим і говорив по-китайському. Я ніяк не могла збагнути, як в тутешньому кафе замовити їжу, - ціни ніде не були вказані. Помітивши мою розгубленість, європеєць поспішив на допомогу.
У Дамсене всі написи тільки на в'єтнамською мовою, так що спочатку це викликає деякі труднощі. Ще один штрих до місцевого колориту - таблички біля атракціонів: "До 1,4м - 5000 донгів, вище 1,4 м - 7000 донгів". Така ось своєрідна дискримінація по зростанню. Якщо врахувати, що у В'єтнамі часто відчуваєш себе Гуллівером в країні ліліпутів, то дивуватися такому методу відбирання грошей не доводиться. Втім, це рівносильно нашому "діти до 14 років платять менше".

У Дамсене можна оглянути Сайгон з гігантського колеса огляду, а можна покататися на висотної монорельсової дорозі. На одному з озер пропонують сісти в спеціальну гратчасту човен і погодувати крокодилів з вудки, а на іншому - половити рибу. Не менш цікаво пройтися по саду, засадженому орхідеями, кактусами та іншими дивовижними рослинами. Особливою популярністю користується
міні-зоопарк - комплекс вольєрів, де можна гуляти прямо серед птахів і звірів.
Ну а найулюбленіше і відвідуване місце, мабуть, критий крижаний місто з безліччю засніжених палаців і скульптур звірів. В Сайгоні навіть в січні душно, і температура тримається біля позначки в 32 ° С, тому охолодитися в крижаному місті
приємно. Правда, я довго не витримала, хоча мені і видали спеціальну теплу куртку.

Після 18:00, коли стемніє, на майданчику, за розмірами не поступається нашому спорткомплексу "Олімпійський", проходить лазерне шоу на тлі співаючих фонтанів. Мене заінтригувала можливість побачити музичні фонтани по-китайському, тому я зайняла містечко раніше і з цікавістю спостерігала, як лавки заповнюються діточками і дорослими. Жодного європейця поблизу не спостерігалося, тому особливо вразливі діти махали мені рученятами.

Лазерне шоу вельми повеселила, так що всім рекомендую. Фонтани змінюють розміри, форму і роблять піруети під бадьору музику. В цей час на тлі розбризкується води демонструють лазерне "кіно". Після закінчення шоу розпочався святковий концерт, і ось тут я розвеселилася. Що являють собою наші концерти? Публіка під музику стрибає, кричить, розкидає всюди банки з-під пива і енергетичних напоїв - в загальному, розважається ... У Сайгоні концерт проходить інакше: навіть під танцювальні ритми все сидять чинно-мирно і п'ють воду з пластикових пляшок. Найбільші відчайдухи зрідка підхоплюються і махають своїм кумирам руками.

Мені все це дуже подобалося, тільки курці трохи турбували. Що за манера диміти навіть в присутності маленьких дітей ?!
Спілкування відомих поп-співаків з публікою проходило в неформальній обстановці. Наприклад, зірка проходжувалася по рядах, а захоплені дівчата вручали їй квіточки. Судячи з того що в ролі букетиків виступали маленькі гербери і бугенвіллії, боюся, їх зірвали в цьому ж парку.
Один розчулений підліток не знав, що подарувати співакові, і вручив йому ... почату банку газованої води. Вдячна зірка ніжно пригорнула подарунок до грудей. Іноді якась дівчина підбігала до артиста, цілувала його в щічку, а інша в цей же час їх фотографувала ... І весь цей бєспрєдєл, прошу зауважити, відбувався прямо під час концерту. Яка зворушлива демократичність! Мабуть, деяким нашим зіркам варто повчитися хорошим манерам у в'єтнамців.
Мені й самій так сподобався один співак, що я готова була його розцілувати. Головне, вродливий юнак співав чудово. На жаль, його ім'я я не запам'ятала.

Дегустація фруктів
Крім музики, тобто їжі духовної, в Хошиміні варто уделіт' особливу увагу їжі звичайної, наприклад фруктам. У Дамсене їх теж продають, але раджу все ж відправитися на ринок. Яких тільки дивовижних плодів із загадковими назвами тут не побачиш! Давайте спробуємо розібратися в них і подумаємо, які дари місцевої природи краще купувати в подарунок родичам.
Перш за все увагу мандрівника привертає драконів фрукт, або пітахайя. Цей кострубатий яскраво-рожевий монстр розміром з ананас є плодом ... кактуса стеноцереуса. Усередині плоду - біла соковита м'якоть, що нагадує за смаком суміш ківі, дині і макових насіння. Є її потрібно часточками, хоча можна і ложкою. Драконів фрукт відмінно зберігається і корисний при шлункових захворюваннях, так що це найкращий і найсмачніший сувенір з В'єтнаму. Вирощують його в південних провінціях на величезних плантаціях, потім експортують до різних країн. На місцевому ринку пітахайя коштує від 1 дол. За кілограм.

Фрукти зі смішною назвою "молочна груди" також транспортабельні, якщо вибрати неперезревшіе плоди. По-науковому молочна груди називається Каїніту, або зірчасту яблуко. Зовні плід і правда схожий на зелене яблуко, тільки шкірка у нього товщі, так кісточки, що нагадують насіння хурми, крупніше. Смак описати складно, скажу тільки: дуже приємний, не гірше манго.
Заслуговують на увагу і рамбутани - яскраво-червоні їжачки з ароматом лічі, родичами якого вони і є. Їх теж можна привезти додому, тільки вибирайте плодики з зеленими і червоними шипами. Якщо шипи чорні, значить, фрукт зірваний давно і шкірка вже почала засихати.
На додачу вам напевно спробують нав'язати щось гладке, зелене, розміром з волоський горіх. Не лякайтеся, а сміливо беріть цей фрукт. Унаби, або зизифус, за смаком нагадує несолодке грушу, відмінно зберігається і перевозиться. Можете, правда, купити і перероблені унаби, наприклад, у вигляді пастили або варення.

Також на ринках і в ресторанах пропонують різноманітні цитрусові. З ними будьте обережнішими, бо не всі з них так смачні, як виглядають. Наприклад, кумкват схожий на симпатичний маленький абрикос, який так і проситься на тарілку. Людина радісно відкушує шматочок, і страшна гримаса спотворює його обличчя: плодик настільки кисло-гіркий, аж щелепа зводить. Зате у нього ароматна і апетитна шкірка, з якої роблять варення і цукати. Набагато приємніше на смак помело - гігантський цитрус, що нагадує солодкуватий грейпфрут.
У будь-якому випадку, повернувшись додому, ви напевно зі сміхом будете згадувати свої кулінарні пригоди, навіть якщо продегустуєте щось гірке.

Похожие страницы